Mijn eerste stempel

België, Bree

Na wat aanrommelen en de kippen en eenden voeren bind ik de kar om rond kwart voor 9. Ik wandel naar ma om haar op te pikken voor de mis. Dirk, May en de kinderen zijn er ook al. We gaan op de eerst rij zitten en er komen nog wat familie en bekenden binnen, Malou, Rita en Jaak, Jo en Els met broer en zus, Karel en nog wat buren. Op het einde van de viering krijg ik de pelgrimszegen, veel uitgebreider dan ik had gedacht. Er volgde een spontaan applaus en vele mensen wensen me succes. Mijn eerste stempel staat in mijn credential. Het maakte wel indruk op me.
Met de familie en bekenden gaan we nog gezellig een koffie drinken op het Vrijthof. Om tien na 11 vertrek ik eindelijk, samen met Robbe. We zijn nog geen 20 m weg voor we de eerste bekenden al tegenkomen en voor we op de wal komen zijn we al 5 keer gestopt. Paul Janssen loopt nog met ons mee tot aan de Toleik en aan het kanaal komt Annelies nog even afscheid nemen. Daarna ben ik met Robbe alleen, hij babbelt 100 uit, over de vakantie, de school en zijn vriendinnetje die naar Amerika gaat verhuizen. Ik geniet er van. We drinken snel wat bij de Kieper en rond 14:00 u komen we aan het Eilandje, waar we al van ver worden toegewuifd door de familie. Tante Monique heeft een super lekker maaltijd klaar en als de jeugd gaat varen genieten Monique en ik nog van een koffie met een stukje taart. Het is bijna 16:00 u als ik opnieuw vertrek, Anne fietst nog een stukje mee met Lars tot Rotem. Dan pas ben ik alleen. Ik stap flink door, want ik heb nog een stuk te gaan. Het is bijna 21:00 u als ik in Nieuwstadt kom, het schemert al en ik vind de slaapplek niet direct. Na een telefoontje blijkt dat ik er al voorbij ben. Ik kan er slapen in het schuurtje en hoef mijn tent niet op te zetten. Ik laadt mijn horloge op en als mijn gsm aan de beurt is blijken allebei mijn kabeltjes stuk. Pech, ik bel Thieu nog even om me morgen op de Markt in Sittard op te zoeken en me te depanneren. Mijn laat avondmaal komt uit mijn bagage; een pruim, druiven en een blik sardientjes ( een geweldige combinatie)
Het is 23:00 u als ik na toch wel een emotionele dag in mijn slaapzak kruip.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Heel veel succes Vera.

Annie Nijssen Hoeselt 2022-08-16 17:58:17

Succes Vera

Swinnen Eliane 2022-08-16 18:42:21

Dag Vera, Ik vernam vandaag van je buurvrouw Wies dat je gisteren aan de Camino bent begonnen. En ja, na wat zoeken vonden we ook nog je blogpagina. Zoals je weet zijn Els en ik ook fervente compostelagangers, we zullen je avontuur dan ook met veel plezier volgen. We zijn zelf net terug van de Via Campaniensis (Rocroi naar Vezelay), wat natuurlijk maar één zesde is van wat jij gaat doen. Els en ik wensen je alle succes toe tijdens je tocht en een behouden aankomst. Buon Camino !

Patrick en Els Geuns 2022-08-16 19:18:32

Zo blij dat ik mijn voormalig buurmeisje ontmoet heb, precies op het moment van deze fantastische onderneming, pet af, en dat je er nog aan dacht jouw blog adres te overhandigen zodanig dat ik al jouw avonturen kan volgen bij deze. Nog heel veel succes en moed gewenst op je tocht!👍😀

Paul Janssen 2022-08-16 20:32:41

Vandaag (17 augustus) sterkte met de regen!! Gelijk op de tweede dag voor je Buon Camino

frouk 2022-08-17 08:18:46

Succes en een goede reis!

Nicole Bonhomme 2022-08-17 20:00:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.