We rijden eerst naar de sportvelden van "Kampong" van de hockeyclub. Onderweg zien wij een mooie bomenlaan met aparte bomen; populier spec. Wij begrijpen niet goed waarom spec. erbij genoemd wordt.
Vandaar uit gaan we een rondje rondom Utrecht fietsen. We zitten hier in buurt van 3 forten behorende bij de Hollandse Waterlinie. Eerst
fort Rijnauwen , daarna
fort bij Vechten , en als laatste
fort 't Hemeltje .
Ook zitten we in het centrum van landgoed en natuurgebied
Amelisweerd . We snappen dat mensen hier op de been komen wanneer hier plannen komen voor uitbereiding van de snelweg. Zo zonde zo'n mooi gebied.
Onderweg zien we op een parkeerwei een hele rits lelijke eendjes staan. Een 2cv treffen?
De tweede helft van deze tocht gaat naar de stad. Eerst het Nijntje museum. Daar gaan we nog een keer naar toe met de kleinkinderen. We fietsen nu door naar het Domplein. De
Domtoren zelf staat weer in de steigers. Maar wij komen voor de tentoonstelling
Domunder . Maar een domper, we moeten met een gids en de rondleiding duurt een uur en een kwartier. En de vorige groep is net weg, dus moeten we zowiezo een half uur wachten. Zo lopen we de kans dat we op de terugweg midden in de buien belanden. Dat gaan we niet doen. We plaatsen hier wel een foto maar die plukken we van internet. Ook een kaarsje opsteken voor Toos en Pieter in de kerk lukt niet omdat er geen kaarsjes zijn maar de ledlampjes. Dat vindt Jan niks. Hij zal het ergens anders proberen of thuis.
We gaan we beginnen aan de terugweg naar Kampong.
De fietsen weer opbergen, daarna lunch en een middagbreak. Daarna richting Woerden, aan de andere kant van Utrecht. Het Groene Hart, een ander natuurgebied. Maar ook mooi.
Als we goed en wel staan op de gemeentelijke camperplaats begint het te regenen. Een voorbode voor wat ons nog te wachten staat, want savonds rond 6 uur komt het met bakken uit de lucht vallen. Heddy en Jan nemen tegelijkertijd een foto van de harde regen.
Morgen gaan we naar Leidse Rijn, en het centrum van Woerden.
Geschreven door HeddyenJan