Met de fiets naar Monschau

Duitsland, Monschau

Een spannende dag vandaag. We gaan met de fiets naar $https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Monschau Monschau.$ Gaat dit lukken of erg tegenvallen? Jan maakt de fietsen klaar. Daarna gaat hij eerst met de fiets van Heddy een rondje verkennen. Vooral de remmen controleren.
Hij fietst een stukje naar Hofen. Even een stukje afdalen en knijpen in de remmen. Alles is prima. Nu weer terug naar Heddy.

Na de middag lunch gaan we samen naar Monschau. Eerst weer naar Hofen over de B-weg. Het eerste stuk is voorzien van een stoep voor fietsers. Vergeleken met Nederland is dit wel een tegenvaller. Na Hofen houd het fietspad op en moeten we over de weg. Maar een klein stukje, want we moeten meteen rechts een smalle weg in. Als we een klein stukje de weg in fietsen zien we een waarschuwing: daling van 18%.🥵 Een ultieme test voor de remmen. Het is ook nog een lange stuk🙈. Een soort uitdaging en je moet echt je angst opzij zetten en het durven.Veel adrenaline 😉

Als we beginnen te dalen verandert de weg van asfalt naar kinderkopjes. Gruwelijk wat een gebibber op het stuur, bij Heddy nog veel meer door drie wielen. Je moet je indenken, vergelijkbaar met een eer grote boormachine in je handen. Halverwege zien we ook fietsers omhoog komen. We hopen dat wij via een andere weg kunnen, want omhoog klimmen dat gaat ons zeker niet lukken.

Als we onder zijn zijn we ook meteen in Monschau. We horen de muziek al spelen. Op het kerkplein staat de muziekkapel te spelen. Veel mensen erom heen. We blijven even kijken tot de muziek stopt. Dan gaan we verder, Jan met de fiets aan de hand, Heddy langzaam fietsend. Het is druk met toeristen, alsof corona nooit bestaan heeft. Blijkbaar zijn ze met de overstromingen van vorig jaar hier goed weggekomen. Het ergste was toen in Ahrweiler .

Langzaam lopen we het centrum uit en nemen de B258 terug naar de camper in Rohren. Het gaat omhoog, niet steil maar toch een flinke klim. Maar het gaat goed, gelukkig hebben we elektrische fietsen. Een keer viel Heddy stil omdat ze de motorondersteuning ineens kwijt was. Jan heeft haar een zetje moeten geven. Daarna ging het weer goed. We komen weer op het punt waar we op de heenweg steil naar beneden gingen. Nu gaan we weer door Hofen en dezelfde weg terug naar de camper.

We zijn net op tijd weer terug om de kwalificatie van de formule 1 te volgen.
Na het eten loopt Jan nog een rondje over de parkeerplaats als er een Duitse vrouw (Kreske) naar hem toekomt en begint over de fiets van Heddy. Zij heeft samen met haar man ook een fiets van Haze , maar een $https://hasebikes.com/en/your-bikes/tandems-for-everyone-everything/pino-tour/ tandem, omdat zij MS heeft. Maar omdat ze voorop zit en geen controle heeft met sturen en remmen vindt ze dat eng. Zij zag ons fietsen en dacht dat zo'n fiets als Heddy misschien beter zou zijn. Heddy heeft een $https://configurator.hasebikes.com/en/bike/kettwiesel-allround-linear Kettwiesel$ model. Zij gaat een proefrondje maken. Een beetje eng omdat de ondersteuning meteen snelheid maakt. Zij wil eigenlijk heel rustig kunnen proberen. Dus zonder motor proberen.
Heddy gaat ook op de tandem zitten om uit te proberen. Zij vindt het ook eng. Jegens helemaal overgeleverd aan degene die achterop stuurt, trapt en remt. Maar je zit met de rug naar die persoon. Weet dus niet of hij oplet. Vertrouwen...... maar het blijft eng. Als Jan ook een proefrondje maakt, eerst alleen achterop, later voorop samen met de partner van de vrouw, snapt hij het wel. Zij besluiten als ze thuis zijn om bij hun in de buurt bij een dealer te gaan kijken. Zij komen uit de buurt bij Hamburg.

Het is alweer negen uur geweest als we terug gaan naar onze camper. Morgen kijken we eerst naar de prestaties van Max Verstappen, en daarna weer fietsen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.