Gisteravond vaart een soort cruise schip, dezelfde soort schip als gistermiddag maar in het donker ziet het anders, met al die lampjes.
We zijn nu in het gebied van Oude Waal en Nederrijn. Het is niet voor niks dat de grens van de Limes langs de grote rivieren ligt. Niet alleen bij ons, maar ook in Duitsland. Langs de Rijn hadden de Romeinen vroeger hun vestingen. De rivieren waren namelijk de snelwegen van nu. Alle goederen en manschappen werden verplaatst over het water.
Geschiedenis Tolkamer Wij besluiten om weer vroeg te gaan fietsen, omdat het vanmiddag zou gaan regenen. Uiteindelijk valt het smiddags ook reuze mee, en begint het pas tegen het begin van de avond te druppelen.
Wij gaan eerst langs de nederrijn richting Pannerden. Onderweg komen we langs een boerderij waar ze naast geitjes en damherten ook kangaroe hebben lopen in de wei. Zelfs spierwitte kangoeroes met jonkies. Daarna naar Zevenaar. Onderweg komen we door Ooy. Niet Ooy bij Millingen, maar Ooy bij Zevenaar. We hadden er nog nooit van gehoord.
Van Zevenaar naar Oud Zevenaar en Babberich. Vlak langs de Duitse grens naar Herwen. Daar ligt het graf van Marcus Mallius. Geen belangrijk persoon, maar een gewone legioensoldaat. Maar wel 2000 jaar oud.
In het recreatiepark Bijland zien we nog het kunstwerk van de Romeinse Baadster.
Om 12 uur zijn we weer terug bij de camper. We hebben nog een tegoedbon voor een kopje koffie of thee, dus besluiten we langs de Rijn kade nog ergens te gaan lunchen.
De fietsen zijn weer opgeruimd, en de navigatie is weer ingesteld. We vertrekken naar ons volgende overnachtingsplek in Huissen. Bij Didam komen we in de file en zien we een caravan voorbij komen met 2 deuren. Eentje aan de zijkant zoals het hoort, en eentje aan de achterkant. Waarschijnlijk een nooduitgang, zegt Jan. Wij moeten zo erom lachen! 🤣😂🤣😂
Morgen gaan we fietsen rond Arnhem.
De Romeinen in Tolkamer Geschreven door HeddyenJan