Naar Vaals en Brunssum

Nederland, Brunssum

We vertrekken weer vanuit Geulle en Bunde. Via een omweg naar het drielandenpunt in Vaals gaan we vandaag naar een gratis camperplaats in Brunssum.
Als we Bunde bijna verlaten kunnen we nog even tanken. Met een volle tank gaan we dan naar Vaals. Eerste stuk gaat via de snelweg, tot Waalbroek. Vandaar gaat het slingerend naar Vaals, daarna slingerend omhoog de Vaalserberg op.
Het hoogste punt van Nederland met 322 meter boven NAP. Ons Hiemerke brengt ons met gemak boven. Bij de Wilhelminatoren staat een bordje "gratis parkeren". Maar door de vele bomen valt het niet mee om een geschikt plekje te vinden. Heddy stapt uit om te kijken. Jan dacht dat hij om de bomen heen kon rijden om aan de andere kant te parkeren. Oeps..... dat gaat dus niet. En nu terug is ook geen optie. Heddy staat verderop nog te wachten, maar roepen heeft ook geen zin.🙃
Jan rijdt daarom maar alleen verder om een andere parkeerplaats te zoeken. Uiteindelijk heeft hij een mooi plekje gevonden op een betaalde parkeerplaats. Maar voor € 2,00 doen we niet moeilijk. Hij staat hier lekker in de schaduw. Jan stuurt een appje naar Heddy, "Ik heb een plekje gevonden, en kom nu naar jou toe lopen". Hij doet alles dicht, en ziet dan ineens de mobiel van Heddy liggen. Oeps....... dat schiet niet op. Maar snel terug lopen dan. Het is toch wel 5 minuten lopen, en als je zolang moet wachten is 5 minuten lang.
Heddy staat al op de uitkijk waar Jan blijft. Samen gaan we naar de wilhelminatoren, maar zien daar een lange rij staan. Maar onder bij het restaurant is ook een mooi uitzichtpunt op Vaals. Daarna lopen we samen naar het plateau met de vlaggen en de grenspaal. Hier is het ook druk en niemand houdt afstand hier. We lopen even rond, maken wat foto's en gaan daarna terug naar Hiemerke. Tijd voor een lunch.

Na de lunch gaan we op weg naar Brunssum. Via de N-weg en een stukje snelweg zijn we daar snel. Genoeg tijd om eerst even boodschappen te doen. De camperplaats ligt in het schutterspark . Een park wat bedoeld was voor ontspanning en vrijetijdsbesteding voor de mijnwerkers. Het park bestaat al sinds 1912. De camperplaats heeft buiten een afvalbak geen voorzieningen, maar is ook gratis. Dus geen stroom, en water. Wel een brasserie waar je zou kunnen eten, maar nu in coronatijd gesloten.
Als we zijn aangekomen en we staan goed, zet Jan snel de fietsen klaar. Dan kunnen we nog ff een kort rondje fietsen. Een rondje van iets meer dan 15 km. Via Schinveld en het dal van de rode beek, langs de Duitse grens weer terug. Jan moet weer wennen aan zijn eigen fiets.

Op de camperplaats staan we vannacht met 5 campers. Genoeg ruimte hier. Morgen gaan we een tocht maken over de brunssumse heide.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wie sjoean ôs Limburg is. Det wetse noe 😃

Marhilde 2020-08-22 18:35:05

Da wusch ich al lange. 😅🤣

HeddyenJan 2020-08-22 19:16:41

Jullie zijn weer leuk bezig en nog wel in mijn favoriete stukje Nederland. Veel plezier daar. En voorzichtig met die heerlijke vlaai. Je moet het er wel allemaal affietsen!😊😎

Henk van G. 2020-08-22 20:11:18

Jan valt altijd af in de vakanties, dus alle lekkers neemt hij het aan! 😋

HeddyenJan 2020-08-22 22:11:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.