Jan had gisteren al een paar keer gevraagd wat de plannen zijn voor vandaag. Maar dan werd er niet op geantwoord, of gezegd dat we geen plannen hadden. Alleen vanavond barbecuen en daarna voetballen kijken. Nederland tegen Oekraïne.
Stijn ging een stukje hardlopen, Ricky bleef uitslapen, en Jolijn en Gidion lagen samen op de bank. Heddy zegt tegen Jolijn, dat het haar niet gelukt is om Jan later te gaan douchen. Dan moeten zij op een ander plan wachten om de kamer te versieren. Eerder is echt niet mogelijk want Jan is de vroegste vogel! Gelukkig dacht Jan, kom ik ga lekker een stukje fietsen. Dus met de knooppunten een route gemaakt van ongeveer 2 uurtjes. Iedereen is enthousiast 😊. Ze vroegen Jan wel hoelang hij wegblijft, en ff laten weten als je er bijna bent. 😆🤣
Richting Biggekerke, Zoutelande, Aagtekerke, Mariakerke, Grijpskerke, Poppendamme en weer terug naar Meliskerke. In Zoutelande was het ontzettend druk. Het was net alsof je in Duitsland was, je hoorde alleen maar Duits. De rest van de route was heel rustig. Jan zag in de verte de boerderij waar het huisje is. Maar vanaf de achterkant. Hij moet nog een kwartiertje fietsen. "Ik zie jullie zo", appt hij. Eerst nog een stukje naar Biggekerke en dan afslaan naar de kaasboerweg.
Ondertussen de ballonnen en cijfers 7+ 0 opgeblazen en opgehangen. Jolijn en Ricky de verse broodjes en croissants gehaald. Iedereen de zelfgekochte bretels aangetrokken. Stijn op de uitkijk of Jan eraan komt.
Jan loopt achter de camper langs, en parkeert de fiets op het terras. Iedereen moet zich verstoppen maar gelukkig kijkt Jan niet door de ramen. Dan doet hij de schuifdeur open: "lang zal ze leven, lang zal ze leven, hiep hiep hoera", er wordt bij gedanst, ieder op zijn eigen manier. Een verassing. Jan is over een poosje jarig en wordt dan 70. Dat moest worden gevierd. Als kado hadden ze 5 paar bretels gekocht. Jan draagt steeds minder riemen, maar steeds vaker bretels. 👷♂️😆
Heddy had een spelletje kwartetten bedacht. Zelf gemaakt en geeft de levensloop van Jan een beetje weer. Over zijn werk, hobby's, goede kanten en slechte kanten en zo nog een paar rubrieken. 70 kaarten (70 jaren vandaar), 16 kwartetten.
Ricky geeft ook nog een cadeau van kinderen en Heddy aan Jan; een tegoed bon voor simulator Formule 1 met onze zessen. Vanwege de corona-maatregelen kunnen wij het nog niet. Jan heeft ooit gezegd dat hij het leuk zou vinden om te gaan racen in een simulator.
Meteen na het middageten gaan wij met kwartetten spelen. Jan maakt vrij gelijk een fout, namelijk vragen om een kaart aan iedereen die het niet heeft omdat hij zelf deze kaart in zijn hand heeft. Wat een hilariteit! Heddy heeft later ook dezelfde fout gemaakt! De kinderen zullen wel gedacht hebben; tja, het zijn tenslotte de oudjes...🤣🤣🤣 Er blijven twee kaartjes over, de eerste kaart met thema: Jan 1951 met keuze; BEGIN heeft Heddy bewust aan Jan gegeven en de laatste kaart tot op de laatste moment onzichtbaar opzij gelegd. Toen Jan alleen maar de eerste kaart heeft, vraagt hij aan Heddy om een kaart met thema; Jan 2021 70 jaar met keuze; EINDE (= einde van het spel).
Savonds wordt de barbecue aangestoken, en gaan we lekker buiten op het terras zitten. Vlees, salade, sausjes, alles komt op tafel. We laten het ons goed smaken. Gidion is de chef voor vanavond, en geniet ervan. Iedereen zit allang vol, als de laatste schaal vlees op de gril gelegd wordt. Even aanbakken en dan bewaren voor morgen.
Dan wordt het tijd om op de bank te gaan zitten voor het voetballen. Ricky zet zijn laptop klaar en internet om te streamen. Ook een grote emmer oranje popcorn op tafel en allemaal in oranje shirt.
Uiteindelijk winnen we met 3-2 maar gemakkelijk gaat het niet.
Even later zien wij vuurwerk, toch wel een leuke afsluiting van de verjaardag van Jan😊
Geheel tevreden gaat Jan naar bed!
Geschreven door HeddyenJan