De ladder en waadpakken maken plaats voor de boot. Bij Baggelhuizen is een grote recreatieplas waar we gaan geocachen. Eerst doen we nog een toegangscode en wat andere geocaches. Daarna komen we bij de plas. De eerste koker ligt onder een aanlegsteiger. Daarvoor moeten we het water in. Maar we hebben geluk. Een jong stelletje is elkaar een beetje aan het uitdagen in het water, en Dany vraagt aan ze of ze even willen helpen met zoeken. Hij legt even de bedoeling van het spel uit, en wat ze moeten zoeken. Daarna gaan ze zoeken onder de steiger, en na een paar minuten komt het kokertje tevoorschijn. Een beetje hulp is fijn.
Daarna moeten we naar het midden van de plas op een soort duik plateau. Daar kun je van boven niet bij, omdat hij precies in het midden onderaan het plateau hangt. In het water. Daar moeten we dus met de boot naar toe. Dany is de gelukkige om er naar toe te varen. Eerst oppompen, peddels in elkaar steken, en varen maar. Ook hier staat onze naam in het logboekje.
Even verder komen we bij een tankstation van Gulf. Hier aan de rand in de bosjes hangt er nog een kokertje in een vogelhuisje. Maar die hangt te hoog, en zit op slot. En de slotcode hangt nog een meter hoger in de boom in een kokertje. De ladder hebben we niet bij ons, wel de hengel voor de slotcode. Dus we geven het op en lopen terug naar de fiets. Maar op de parkeerplaats naast het tankstation staat een werkbusje van een dakdekkersbedrijf. De mannen zitten te schaften. Dus Dany loopt er naar toe en vraagt doodrustig of hij de ladder een paar minuutjes mag lenen. Hij legt uit waarvoor, en de mannen beginnen te lachen. Dus Dany komt met de ladder naar de boom, en een paar minuten later staat ook hier onze naam erin.
Heddy en Jan gaan eerder terug naar de camper, omdat het veel te warm (32 graden) wordt.
Wij kunnen vanuit onze camperplaats zien hoe de sluis open en dicht gaat voor de naderende boten.
Er zijn sternen, vader en weidevogels. Ze krijsen op de bepaalde tijden. Heddy kan het goed horen. De ene zit vooral op de dak en de andere op de kade. Blijkbaar is er een jonge bij die gewond is geraakt. Het jonge wordt opgepakt door een echtpaar die kennelijk naar een dierenarts gaan.
Ongelofelijk maar heus waar, diezelfde kennis uit Assen is er weer vanavond, dus er wordt weer veel gekrabbeld door de vrouwen. Maar deze keer is echt de laatste. De mannen genieten vd rust.😊
Geschreven door HeddyenJan