Berg en Dal, Kops plateau en Noviumagum.

Nederland, Tolkamer

Vanmorgen even overleggen over de planning vandaag. Volgens de weerberichten wordt het vandaag de slechtse dag van deze week. Vannacht zou het ook al stevig regenen maar dat is erg meegevallen. Bij weerplaza en ook bij weeronline zien we allebei regen. Zelfs 3 druppels. Maar als we buiten kijken is alles droog. We wagen het erop, en besluiten vroeg, rond 11 uur, al te gaan fietsen. Mochten we drijfnat worden hebben we de middag nog om op te drogen.

De fietsen staan klaar, dus op naar Berg en Dal. We staan langs de 7-heuvelenweg dus moeten we eerst nog de 2 steilste van de 7 heuvelen bedwingen. Gelukkig niet op het einde. Rechts van ons ligt Holdeurn . Hier hadden de Romeinen een massaproductie van aardewerk en dakpannen. De dakpannen die hier gemaakt werden hadden allemaal een stempel. Deze dakpannen zijn in een groot gebied tot aan de Elbe teruggevonden. Dit moet echt een groot massaproductie geweest zijn.

In Berg en Dal komen we bij ons eerste punt op de route. De plek waar de romeinen een stelsel van waterleidingen hadden. Hier liep een zogenaamd aquaduct om het schone water van boven de berg naar de benedenstad te brengen.

We fietsen verder naar het Kops plateau . Het hoogste punt van Nijmegen. Op dat plateau staat het gebouw van Kopse Hof, sociale academie waar Heddy in jaren 80 deze opleiding had gedaan en ook gelukkig het diploma gehaald.

Hier hadden de Romeinen hun kampementen. Er moeten hier tienduizenden soldaten gelegerd zijn geweest. Vanuit hier hadden ze een goed overzicht van de verre omgeving. Verschillende archeologische vondsten zijn hier gedaan en liggen nu in het Valkhofmuseum.

We komen in de benedenstad van Nijmegen. We zien nog een mooie muurschildering voordat we bij het casino nog een kijkje nemen met overblijfselen van een Romeinse muur. Daarna fietsen we door het centrum en langs de universiteitsgebouwen weer terug naar onze camper.
Het was best wel prachtig weer. Even dreigde het te gaan regenen en voelde we een paar druppels, maar dat stelde niks voor. Ook smiddags blijft het mooi weer.

Tegen 4 uur vertrekken we door Duitsland via Emmerich naar Tolkamer. Voor de brug bij Emmerich stonden we een poosje in de file voor het stoplicht. En ineens wordt het donker en begint het stevig te waaien. Overal zien we pluisjes van stuifmeel in de lucht. Het lijkt wel of dat het sneeuwt. Maar als we de brug over zijn is het al weer opgeklaard.

Bij Spijk begint het dan toch stevig te regenen, en als we in Tolkamer de kade op rijden komt het met bakken uit de lucht. Maar 10 minuten later is het al weer droog en kunnen we de camper op blokken zetten.

We hebben een mooi plekje voor de nacht met uitzicht op de Rijn. We zien een vrachtschip voorbij komen met langszij een tanker. Het blijkt dat het vrachtschip brandstof in laadt. Heddy had er nog nooit van gehoord. Zij dacht dat schepen aan de kant gaan om te tanken.

Morgen gaan we fietsen richting Pannerden.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Dicht bij huis en toch ook weer verrassend😊

Martha 2024-05-17 09:59:30

Inderdaad, wij doen alsof wij vanuit het buitenland komen. Dan kijk je met de andere ogen aan. 😉

HeddyenJan 2024-05-18 17:30:13

🤣🤣

HenkenMartha 2024-05-19 18:47:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.