Naar het acheologisch park Xanten.

Duitsland, Xanten

Met de mond van Heddy gaat het nog steeds niet goed. We twijfelen even of we vanmiddag de huisartsenpost even zullen bellen. Maar eerst gaan we entsorgen oftewel dumpen. Afvalwater en toilet legen, en schoon drinkwater aan vullen.

Daarna rijden we door naar Xanten . Naar het $https://apx.lvr.de/nl/willkommen/willkommen_1.html archeologisch park. De oude Romeinse nederzetting langs de Rijn. We krijgen hier een goed beeld hoe zo'n nederzetting in elkaar zat. Een stad met 10.000 soldaten, en daarom heen dan de nodige faciliteiten. Bakkers, herbergen, handwerken, noem maar op. Er is zelfs een gedeelte van een gemetselde waterleiding teruggevonden. Een waterleiding die 100km verder vanuit de Eifel kwam.

We wandelen bijna 2 uur door het park als we daarna doodmoe terug komen bij de camper. Eerst lunch, daarna even een middagdutje en dan een plekje zoeken voor vannacht. Heddy wil toch nog even wachten met bellen naar de huisartsenpost.
We vinden een plekje aan de zuidzijde van het archeologisch park, maar daarvoor moeten we wel helemaal omrijden. We kunnen niet door de stad omdat daar ook vanalles te doen is. Een mooi plekje langs een spoorlijn die niet meer gebruikt wordt. Een mooi stukje gazon ook voor onze deur. Morgen gaan we nog een stukje fietsen in de buurt.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat een prachtige foto's. Wj zjn weleens in het stadje Xanten geweest, maar dit nog nooit gezien. Gaan we ook eens doen. Heddy van harte beterschap, hopelijk gaat het snel beter 🍀

Cor en Anja 2023-05-21 15:12:11
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.