Een dagje in Berlicum op de camperplaats

Nederland, Gorinchem

Gisteren hebben we de fiets van Heddy afgeleverd bij Ebike-kit. Vandaag wordt een nieuwe accu gemonteerd. Jan zit al lekker vroeg buiten te lezen. Heddy kleedt zich aan.

Om half 10 belt Wouter van de fietsenzaak. Er is een probleem. De accu van 9 amp past toch niet onder het frame erbij. De bedoeling was dat de bestaande accu blijft zitten, en dat er een 9 amp accu bij komt als reserve. 3 weken geleden zijn we met de fiets langs geweest om de zaak te bekijken. Maar nu blijkt dat de accu er toch niet bij past.
Het voorstel van Wouter is nu om de bestaande accu te verwijderen, en in plaats van een 9 amp accu, dan een 13 amp accu te plaatsen. Dan wordt de actieradius toch groter. Maar ja, daar hangt natuurlijk een prijskaartje aan. De zwaardere accu is €150.00 duurder. Maar omdat zij de fout gemaakt hebben om toch de ruimte onder de fiets niet goed opgemeten hebben wil hij ons tegemoet komen door de meerprijs van de accu te delen. €75,00 voor hun, en €75,00 voor ons. Op zich kan ik me wel vinden in dit idee. De fiets heeft dan toch een groter bereik, en we hoeven dan onderweg ook geen stekkers en snoeren om te wisselen. We geven accoord.
Later kijk ik wel nog even op internet wat de juiste meerprijs is voor de 13 amp accu. Maar die €150,00 klopt wel. Maar ja, wat die accu voor hun kost aan inkoopprijs dat weet ik dus niet. Maar ik kan me wel vinden in de oplossing.

Ik heb nu tijd om wat klusjes te doen. Gisteren hebben we wat spulletjes gekocht bij de Wit in Schijndel. Een nieuwe waterpomp met iets meer druk. Die we nu hebben geeft net iets te weinig druk. Vooral bij het doorspoelen van de wc geeft die net te weinig water. Thuis had ik eerst nog geprobeerd om de pomp in azijn te ontkalken, maar dat heeft niet echt geholpen. Dus de nieuwe geplaatst. Werkt perfect. Net genoeg druk, 1,4 bar. De oude gaf 1,1 bar. Maar die houden we als reserve.
Ook de "deurvanger" van de garagedeur was niet meer goed. Als de deur open stond, en er kwam een beetje wind, dan kreeg je de deur achter tegen je hoofd. Dus ook deze vervangen, en blijft weer goed zitten.

De volgende klus is een nieuwe kettingkast voor de fiets van Jan. Deze was besteld op internet en dinsdagmiddag afgeleverd. Eens kijken of dat lukt. Het is allemaal kunststof en dan ook allemaal klikken. In elkaar klikken gaat meestal wel goed, maar uit elkaar moet echt met beleid. Ik heb hem na een half uurtje prutsen uit elkaar. Nu passen op de fiets. Ik heb het idee dat hij goed past, maar bij de achteras zakt hij naar beneden. Misschien dat die ene steun daarvoor is? Maar hoe wordt die dan vastgezet op het frame? Ik zie geen bevestigingspunt. Nog eens goed kijken..... dan zie ik een bevestiging aan de binnenkant van het frame. Maar daarvoor heb ik geen schroef. Die doen ze er dan weer niet bij. Dan maar wachten tot we weer thuis zijn.

Kwart over 3 krijgen we een telefoontje dat de fiets klaar is. We overleggen even met elkaar wat we doen? Nu ophalen, of morgenvroeg. We besluiten morgenvroeg te gaan, en dan meteen een rondje te fietsen, om goed te kunnen testen. Anders moeten wij helemaal terug bij de zaak.


Nu eerst eten en nog een nachtje slapen in Berlicum.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.