Dag 44 - Een korte maar toch pittige rit

Frankrijk, Avezac-Prat-Lahitte

Vannacht heb ik zeer goed geslapen. Mijn benen zijn wel nog zwaar. Ik doe het maar rustig aan deze ochtend. Tegen half elf heb ik alles ingepakt en rijd de berg op naar de kathedraal van voor de mis. Na een uitputtende beklimming blijkt de viering niet door te gaan in de kathedraal, maar in de basiliek van St. Just, terug de berg af, één kilometer van de camping waar ik overnacht heb. Ik ga toch nog even de kathedraal binnen en steek een kaars aan bij het graf van St. Bertrand. Dan bergafwaarts naar de basiliek. Die zit stampvol voor de viering. Het is een mooie viering. Niet de teksten van deze zondag, maar deze van de heilige Justus. De preek was niet altijd makkelijk te verstaan door het bijzondere accent, maar wat ik vooral meedraag is de vraag: 'Wat heb jij over voor je geloof? Wat heb jij gedaan om je geloof te verdiepen? Weet dat de liefde van God voor jou heel groot is!’ Ik denk daarbij aan de tocht die ik nu onderneem en voel me in mijn antwoord bevestigd. Deze tocht verdiept inderdaad mijn geloof, ik voel dat ik dichter bij Hem kom en bid dat ik Hem nog beter mag leren kennen en beminnen.
Na de viering vat ik mijn tocht aan. Ik heb niet veel te eten. Er is hier in de buurt geen enkele winkel en ik moet het dus doen met wat ik nog heb: een proteïnereep en enkele energierepen. Mijn drinkbussen was ik vergeten te vullen, maar die kan ik gelukkig daar op het kerkhof vullen. Onderweg kom ik een struik tegen met mirabellen, later met kleine rode pruimpjes. Daar eet ik enkele rijpe van op: ze zijn me door de natuur gegeven als compensatie!
Ik moet dertig kilometer fietsen om tot mijn bestemming voor vandaag te komen. Het is uiteindelijk een lastigere tocht dan ik vermoed had. De beklimmingen zijn behoorlijk steil en doordat ik de vermoeidheid van gisteren nog voel, lastig. Ik moet snel naar de laagste versnellingen gaan om boven te komen. Tot overmaat van ramp stuurt Komoot me langs een stuk echte camino: een vreselijk steil pad met putten en stenen. Mijn fiets springt alle kanten op. Ik moet afstappen en duwen. Maar uiteindelijk kom ik om kwart over drie aan in Avezac, bij Aline, die me heel hartelijk onthaalt. We drinken samen een fles sap uit. Ze is enorm blij dat ze een pelgrim mag ontvangen. Ik word als een koning ontvangen, krijg een mooie kamer met een inloopdouche en speciale douchekop. Ik rust nog wat op mijn kamer (met mijn benen omhoog) en hoop dat de vermoeidheid morgen minder is, want ik wil heel graag in Lourdes geraken. Ik heb mijn plekje in de herberg reeds vastgelegd. Ik mag - uitzonderlijk - zeker al drie nachten blijven. Daar ben ik blij om.
Ik zit in de huiskamer voor mijn verhaal van vandaag. Aline komt bij me zitten en stelt voor dat we een aperitief drinken: het is Ricard! Mijn geluk kan niet op. We hebben een heel mooi gesprek over geloof, over Maria, over haar leven. Al sinds 2015 weduwe, twee kinderen. Door toeval hospitalière geworden…
Ondertussen is ze nu bezig met het avondmaal. Ik ben met mijn neus (mijn gat voor de Vlamingen) in de boter gevallen. Wat is het leven toch mooi wanneer je de kans hebt om het op je af te laten komen. Net voor ik hier aankwam dacht ik nog: hoe gek ben ik om zo een tocht te ondernemen, maar langs de andere kant maakt het me zo gelukkig, ondanks alle inspanningen, vermoeidheid, afzien, … Dankbaarheid overheerst mijn dagen en dat heb ik lange tijd niet meer ervaren. Ik lees de reacties op mijn verhaal van gisteren. Al die kaarsjes die voor mij aangestoken worden, het kan toch niet anders dan dat dit een gezegende tocht is. Dankjewel, jullie die zo met mij verbonden zijn en met me meeleven. Ook dat is voor mij een heel groot geschenk!

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

In het verslag van vandaag herken ik veel kleine dingen die geweldig deugd doen een proteïnereep -energierepen rode pruimen waren nooit mijn ding maar ook moet je ook een beetje gek zijn om zo,n onderneming aan te gaan en zeker als het wat tegen zit ik zeg dan wel eens , had ik maar een vak geleerd , nog even doorbijten voor een paar dagen herstel in Lourdes.

Pieter 2023-08-06 20:14:24

Mooi! Tot overmaat van ramp...een echt stuk camino! Ik lees het voor...de kinderen gieren het uit...wacht maar tot je in Spanje bent! :-) Maar wees gerust, het lijkt me hier een stuk beter fietsen dan lopen, tenminste van wat ik er van heb gezien! Mooi en herkenbaar wat je onderweg ervaart!

Frida 2023-08-06 20:18:42

O ja even laten weten dat Matje van der Poel wereldkampioen op de weg is geworden voor Wout van Aert en Tadej Pogacar.

Pieter 2023-08-06 20:22:16

Wat kom je een mooie mensen tegen! Heerlijk! Ze zeggen wel eens dat je God of iets Goddelijks tegenkomt in de Ander. Als ik jouw verslagen lees, krijg ik dat gevoel zeker. Ik ben dankbaar dat je na een flinke inspanning elke dag je ervaringen deelt. Ik kijk er naar uit. Ze inspireren me in ons nieuwe leven hier in Friesland. Merci. Rust goed uit en een mooi vervolg gewenst naar Lourdes. Alle goeds,

Nicole Van Soest 2023-08-06 21:48:26

Jouw verhalen zijn een geschenk voor ons en wij hopen dat er nog meer komen. Ga in Lourdes maar even lekker uitrusten, dat is een mooie plek omdat te doen. Denk aan jezelf en rust lekker uit .

Eduard en Silvia Duivenbode 2023-08-06 22:13:19

Wat kaarsjes betreft: vanavond heb ik er ook eentje voor jou aangestoken in ... de Pauluskerk in Amsterdam. 💜 Geniet maar volop van alle zegeningen die je te beurt vallen! Ook die in de vorm van rod pruimpjes. 😋😊

Gert 2023-08-06 23:21:01

Met jouw tocht en inspanningen doe je niet onder aan Mathieu van der Poel! Chapeau weer. We denken aan je! Op naar Lourdes…

Angelika ❤️ Hans 2023-08-07 06:30:17

In Assel rijgen de kaarsjes voor jou zich aaneen . Elke zondag siert een Jacobsschelp het altaar. De verbondenheid met jou op je tocht door Frankrijk kan niet beter gestalte krijgen. Beste Dominiek, sterkte, vrede en alle goeds, bergie - op en bergie -af. Hans-

Hans Bosch 2023-08-07 11:03:02

Dominiek, wat een boffende volhouder. Telkens die momenten van rust, van contact en van gebed. En wat bof je met je onderdak in Lourdes: wij weten dat daar altijd héél veel mensen zijn. Je zult daar misschien ook wel mensen aantreffen die op hun knieen de trappen opgaan. En ook daar zul je door Hem in contaxct komen met bizondere mensen

John Smeur 2023-08-07 11:57:18

Lieve Dominiek,wat is jouw dag bijzonder geweest gisteren. Ik geniet zo van je verslag elke dag. Voor mij was het ook een hele bijzondere dag. ‘savonds was in de Paulus-kerk de avondwake voor Cellie en daar heb ik Gert ontmoet en gesproken. Zo fijn en bijzonder!! Ik wens jou een goede zegenrijke tocht verder . Ik bid voor je . Lieve groeten, Ans

Ans Watzdorf-Blommesteijn 2023-08-07 20:54:40
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.