Vakantietijd

Frankrijk, Ucel

Zoals in mijn verslag van gisteren neem ik enkele dagen rust. Dat zal je ook merken in mijn blog. Ook hier enkele dagen geen berichten. Maar, vandaag nog iets algemeen over mijn blog.
Ik vind het fijn om elke dag iets te kunnen schrijven over mijn ervaringen. Misschien doe ik het wel op de eerste plaats voor mezelf, om de herinneringen levendig te houden en achteraf mijn pelgrimstocht opnieuw te beleven. Vele herinneringen die ik opschrijf hebben soms voor mij nog een diepere betekenis die ik niet zomaar onder woorden kan brengen, maar ze worden terug opgeroepen door wat ik geschreven heb. Zo wordt mijn tocht nog sterker dan dat ik nu verwoord.

Ik vind het fijn om de reacties te lezen op wat ik schrijf. Ik reageer daar niet op, want dat vind ik heel moeilijk: waarop reageer ik en waarop niet en de tijd hiervoor ontbreekt me. Soms laat ik in mijn blog daar iets over merken. Ik beken graag dat ik geregeld kijk of er reacties zijn en die lees ik altijd heel gretig. Ze betekenen voor mij verbondenheid en geven me heel veel moed om door te zetten. Ik ben ook dankbaar om de kaarsjes die aangestoken worden en de gebeden die gezegd worden, zelfs nu reeds in Lourdes! Ik doe dat zelf ook voor jullie. Elke dag denk ik aan allen en op elke plek waar ik kan, steek ik een kaarsje aan. Ook dit is een sterke verbondenheid met elkaar.

De raad om voldoende te rusten heb ik nu dus opgevolgd.
Ik wil nog op één reactie antwoorden, deze namelijk van het drinken. Ik drink inderdaad heel veel, maar dat is echt nodig. Als ik niet voldoende drink verlies ik teveel vocht en raak ik sneller uitgeput. Het is trouwens ook slecht voor je nieren. De opmerking dat je veel zout verliest bij het zweten en dat je dat niet met water alleen kunt oplossen klopt. Daarom heb ik altijd een bus water en een bus isotone drank (Isostar) bij me. Die vult de zouten en mineralen en suikers aan. Ook daar drink ik behoorlijk wat van. De dag naar Le Puy had ik geen Isostar meer. Ik probeerde dat aan te vullen met citroenlimonade, maar dat was niet voldoende. Vandaar dat ik zo moe was die dag. Mijn sporthorloge geeft aan dat ik elke dag tussen vierduizend en vijfduizend kilocalorieën verbruik. Dat is behoorlijk wat, dus drink en eet ik veel (maar val toch af, maar dat is helemaal niet erg).

Bij mijn vertrek heb ik aangegeven dat ik afstand wil nemen van mijn gewone dagelijkse leven in Assel. Ik houd me tijdens deze tocht niet graag bezig met allerhande praktische zaken, regelingen en zorgen. Daarvoor is een regeling getroffen. Sommigen denken daardoor dat ze niet mogen reageren op wat ik schrijf of durven niets van zich laten horen. Dat is niet de bedoeling. Ik schreef juist over verbondenheid. Die verbondenheid mogen we aan elkaar ook laten voelen. Heb dus geen schrik om te reageren.
Vanaf maandag neem ik de draad weer op. Dan zal ik wel weer beginnen met schrijven. Maar tot dan blijft het hier even stil.

Geschreven door

Al 9 reacties bij dit reisverslag

We voelen ons echt met jou verbonden. Kijken elke dag uit naar jouw verslag. Theo pakt de kaart erbij en we zijn vol bewondering voor jouw prestaties. Groetjes uit HoogSoeren

Topy en Theo 2023-07-20 12:10:42

Ook ik kijk elke dag uit naar jouw blog. Het is geweldig hoe jij alle ervaringen en mooie ontmoetingen weergeeft . Het is fijn dat jij dat met ons wil delen. Nu een paar dagen uitrusten en tijd doorbrengen met je vrienden. Geniet ervan. Hartelijke groeten.

Angela 2023-07-20 13:06:33

Jouw blog heeft me toch maar mooi geholpen geduldig af te wachten op vandaag, me meegenomen naar de weg naar binnen, laten lachen, een beetje bang gemaakt met veel...o ja's daar krijgen wij ook weer mee te maken enz. Ik zag zelfs een patroon terug in jouw schrijven, wat ws elke pelgrim wel herkent. Hoe dan ook respect dat je alles zo prachtig deelt, ondanks je vermoeidheid. Nou, verder met je vakantie...rust uit...laad weer op...en buen camino!

Frida 2023-07-20 13:25:29

Elke dag lees ik je blog. Bijzonder om zo met je mee te mogen reizen. Ik ben niet zo van het schrijven maar weet dat we op de achtergrond met je meeleven.

Carola 2023-07-20 13:55:25

Je moest eens weten hoeveel steun ik ondervind met het lezen van jouw verslag. Mijn gezondheid laat het wel erg afweten, waarschijnlijk doordat mijn nieren bezig zijn het te begeven. In de tijd dat jij vier weken onderweg bent heb ik al drie keer het ziekenhuis van binnen gezien. Kortom: controle genoeg. Als er nog eek kaarsje afkan……

Hans Bosch 2023-07-20 16:07:20

Je hoeft je niet bezwaard te voelen dat je de reacties nie beantwoord. Ik kan alleen voor mezelf spreken als ik zeg dat ik dat ook niet verwachtte maar ik denk dat ál je volgers zo denken. We reageren omdat we ons verbonden voelen met je en betrokken bij jou en je mooie pelgrimage. Jij overstelpt ons met je eerlijke en open verhalen en op die manier mogen we met je meegaan. We gunnen je van harte je rustdagen en kijken weer uit naar het vervolg. Geniet van de jou bekende omgeving!

Jenneke 2023-07-20 17:07:00

Dominiek, heel goed dat je rustpauze neemt. Dank dat je ons verwittigde dat je rustpauze neemt zo zijn we niet ongerust dat er geen verhaal is.....want ja we zijn verslaafd om het te lezen ...we zouden bezorgd zijn

Lisette 2023-07-20 21:54:55

Dominiek wij lezen de verhalen graag en zijn altijd in gedachten bij jouw en voelen ook de verbondenheid met het fietsen. Dat je nu even rust in plan is heel goed. Het schrijven en de foto's zijn prachtig. We hopen dat je nog veel mooie verhalen en ook mooie plekken tegen komt. We bidden voor je dat je zond en wel aan mag komen in Santiago de Compostella en dat je rust en vrede kan vinden in deze reis. Veel liefs van ons.

Eduard en Silvia Duivenbode 2023-07-21 20:29:34

Fijn dat je even kan (ondertussen kon) opladen, zowel bij vrienden als op een plaats die je kent en waar je kan rusten. Ik verwacht ook geen antwoorden op de berichten. Ik ben blij en dankbaar dat ik jouw tocht mag volgen. Welliswaar dus even met vertraging nu door de reis. Veel liefs

Lieve 2023-07-30 10:24:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.