Dag 10 - Eindelijk een rust(ige )dag

Frankrijk, Rancennes

Vanochtend om half acht neem ik deel aan de lauden. Het is vandaag het feest van de heilige apostelen Petrus en Paulus. Weer voel ik een bijzondere sfeer tijdens het gebed. Hun gezangen zijn vreugdevol. Op een moment heb ik de drang om te dansen (wat ik helemaal niet kan) of met de handen te klappen in het ritme van de muziek. De liederen werden begeleid op verschillende snaarinstrumenten en een djembe. Hoe een traditionele liturgie ineens zo bereikbaar en vreugdevol kan zijn!!! Om acht uur ontbijt: brood en koffie met jam of chocopasta. Een lang gesprek met de broeder over hoe zij jongeren bereiken. In juli hebben ze een kamp met vijftig deelnemers. Hun recept: laagdrempelig en aandacht voor hun geloofsvragen, met hen op weg gaan, ook letterlijk : fietstochten, wandeltochten,... Zij zijn ook heel actief betrokken bij de wereldjongerendagen. Zij zijn daarbij heel gelukkig dat dit in Wallonië eindelijk interdiocesaan en met alle religieuzen samen georganiseerd en begeleid wordt. Wanneer ik wil vertrekken valt de ene broeder na de andere binnen omdat de gastenbroeder boodschappen gaat doen en ieder heeft daarbij een boodschap. Mooi te merken hoe ze met elkaar omgaan.
Het is kwart over tien wanneer ik vertrekkensklaar ben en terugrijd naar Beauraing. Ik spring eerst bij een apotheek binnen want de wonde aan mijn enkel geneest niet zoals het hoort. Ik krijg een antibioticazalf en hoop dat hij snel geneest. Dan richting het heiligdom. Ik ga eerst mijn stempel halen en heb een uitvoerig gesprek met de man aan de balie. Hij laat me een video zien over de verschijningen. Mooi samengesteld en interessant om iets meer te weten te komen over de geschiedenis van de verschijningen.
Dan neem ik de tijd om rond te lopen, te verpozen en te bidden. Natuurlijk steek ik een kaarsje (enkele) aan. Iets na twaalf uur eet ik mijn lunch en trek verder. Op aanraden van de broeder uit Lavaux-Sainte-Anne rijd ik richting Givet om daar de Maas te volgen richting Charleville-Mézières. Net voorbij Givet kom ik een camping tegen. Het is pas twee uur en ik heb nog niet veel kilometers gereden, maar de volgende camping is meer dan een uur verder. De camping ziet er verzorgd uit en voor negen euro is het geregeld. Ik zet mijn tent op, neem een douche en was mijn kleren uit.
Ik neem voor de rest een rustige middag. Af en toe vallen er wat druppels, maar dat koelt de drukkende warmte. Ik ben blij dat ik het nu wat rustiger aan kan doen.
Weer een dag dichter bij mijn doel. Dankjewel aan allen die me volgen om jullie reacties. Het doet goed me met jullie verbonden te voelen. Sorry dat ik niet reageer op jullie berichten, maar dan ben ik de hele dag aan het typen en jullie raden me aan voldoende tijd te nemen om te genieten en dat doe ik dus ook.
Groetjes, voor de eerste keer uit Frankrijk!

Geschreven door

Al 14 reacties bij dit reisverslag

Wat een mooie ontmoetingen heb je toch! Ik krijg de indruk dat je zo langzamerhand echt aan het pelgrimeren bent. Heerlijk voor je. N gebed verbonden 🙏🏻! Alle goeds op je komende routes.

Nicole Van Soest 2023-06-29 18:31:21

Zo bijzonder dat je overal mensen ontmoet die eenzelfde soort werk doen met jongeren. Mooi om elkaar daarmee te bemoedigen en te inspireren.

Liesbeth 2023-06-29 18:33:08

Hey broere, blij dat het eens een rustige dag is geweest, en telkens een heel huishouden in en uitpakken! Geniet verder en soigneert u hé. Veel liefs

Julien en Marie-Claire 2023-06-29 18:36:41

Fijn dat je eindelijk een dag zonder tegenslagen hebt mogen ervaren. Ik gun je veel van zulke dagen. Goed om een dagje rustig aan te doen.

Cilia 2023-06-29 18:38:11

Een dag genieten is ook goed en de beelden die wij te zien krijgen zijn prachtig. Morgen weer verder en dan maar weer zien waar je dan bent. Goede reis verder en alle goeds wij vragen steun voor je van bovenaf.

Eduard en Silvia Duivenbode 2023-06-29 18:40:35

Idd. Niet vergeten te rusten. En vergeet de poep niet. Desnoods broekvet 😁

Ronny 2023-06-29 18:57:50

Wat is het mooi daar! Geweldig om te lezen over alle ontmoetingen en alles wat je op je pad tegenkomt! Een rustdag is ook pelgrimeren he?! Beterschap met je enkel! Neem je het recept van de broeders daar mee naar Assel? Geniet van je rust en voor morgen weer een goede dag!

Frida 2023-06-29 20:01:09

Een rustige, serene en heilzame dag! Heerlijk! Ja, die Tiberianen hebben iets… Misschien is het wel een plek om later nog eens voor wat langer te verblijven… En dan nu: Frankrijk!!! 🥳 Genieten maar! Slaap lekker, Dominiek - en genees voorspoedig! 😘

Gert 2023-06-29 20:20:20

Zo zie je maar...door ont moeten ontmoet je.... Geniet van je mooie tocht ....

Lies 2023-06-29 22:08:37

Chapeau 🥳: een dag zonder toestanden. Dat er nog maar vele mogen volgen Morgen vertrekken wij ook richting Frankrijk, al zakken wij aan de andere kant af naar het zuiden. Maar in geest met je!

Angelika ❤️ Hand 2023-06-29 23:23:27

Fijn dat je rust vindt! Jammer van die wond . Ik hoop dat je nu snel geneest en die wond je niet langer parten speelt. (Ken je die uitdrukking f is ie typisch Hollands.) vrede en allergoedkoopste.

HansBosch 2023-06-30 08:29:19

Dag nonkel Dominiek, Oooh zo een fijne dag!! Dat er nog veel zulke mogen volgen (maar met een genezen enkel) die jouw hart helemaal opladen. Het hoort er een hele fijne plaats en gemeenschap uit! Veel liefs x

Lieve 2023-06-30 09:25:14

Dag Dominiek, fijn dat we jouw pelgrimstocht kunnen volgen. Houd goede moed en dank dat je voor onze provincie en zovele anderen bidt.

Eric Haelvoet 2023-06-30 17:40:38

volgens Sjors weet jij de voorzorgsmaatregelen wanneer je elke dag onder een andere douche staat?

John Smeur 2023-07-01 18:53:58
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.