Kitēnine pa!

Suriname, Paramaribo

Donderdag 30 augustus

Vannacht zat er een grote kikker in ons huisje. Nou zijn we wel wat gewend qua hagedissen, torren, mieren en kikkers die om onze voeten heen bewegen, maar zo’n hoppende kikker naast je bed is toch wat onrustig. Terwijl Kathy slaapt probeer ik de kikker met armgebaren naar buiten te jagen. Hij blijft onbewogen zitten, kijkt me nog eens aan en ik zie hem denken: ‘okee dan raar mens, stop met zwaaien, ik ga al’😅.

We zouden om 7.30 uur opgehaald worden door de lijndienstkorjaal (nieuw woord volgens Thomas), maar die blijkt al voorbij te zijn gegaan toen we nog sliepen. Dus gaan we op de steiger zitten wachten op de volgende ‘waterbus’. Maar in plaats van een lijndienstkorjaal (van de overheid) stopt de ‘Parbo Bierboot’ om ons op te pikken. En zitten we ook nog eens 1e rang (zie foto’s). LOL😂😂

In Atjoni stappen we over op een busje naar Paramaribo. Ondanks de waarschuwingen vooraf zijn de wegen waarover we rijden best prima. Van Fernando hebben we begrepen dat de surinaamse overheid een deal heeft gesloten met een chinese wegenbouwer: zij doen alle wegen hier, in ruil daarvoor mogen de chinezen hier bomen kappen...😢 En terwijl ik dit onderweg in het busje zit te typen, houdt opeens de verharde weg op en rijden we een half uur over een zandweg met flinke hobbels.😅

Terug in Paramaribo spreken we af met Izzy (eigenlijk Ezequiel), de argentijnse man die we ontmoet hebben bij Brownsberg. Surinam Airways heeft zijn vlucht gewijzigd, waardoor hij ook zijn twee vervolgvluchten mist naar Buenos Aires. Hij is eerst wat sip, maar als we onze lessen nederlands hervatten wordt-ie veel vrolijker. Echt lollig wordt het als hij tegen de mannelijke ober ‘bedankt mevrouw’ zegt😂.


Vrijdag 31 augustus

Onze laatste dag hier, vanavond vliegen we terug. In de klamme hitte van de stad bezoeken we nog twee zeer levendige markthallen, waar ze werkelijk van alles verkopen. En we kunnen niet anders dan met een Parbo-biertje én een goede Roti afscheid nemen van deze stad en het land.

Ik denk dat de blogs er wel al duidelijk over waren, maar wat zijn wij onder de indruk geraakt van Suriname. Zo mooi in heel veel opzichten: de cultuur met de heel verschillende groepen inwoners en hun tradities en gewoonten plus natuurlijk de overweldigende mooie natuur. En wat hebben we het goed gehad, samen en met de mensen hier!
Dus, voor wie twijfelt: zeker gaan!

Kitēnine pa!🙏

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Genoten van je verhalen. Wat was je productief met schrijven! Goede reis terug.

renees.reisblog 2018-09-01 10:35:07

Prachtig wat een reis weer! En super leuk om je/jullie zo te volgen!

Marina 2018-09-01 10:55:32

Genoten van jullie prachtige verhalen en alle foto's erbij! Goede reis naar huis en groetjes 👍😘 Atie.

Atie Smit 2018-09-01 11:21:13

Zo gaaf Marieke en Kathy! 😍

Gerdie 2018-09-01 14:44:05

Wat heerlijk genoten van jullie reisverslag, jammer dat jullie weer naar huis moeten. Bedankt.

Petra 2018-09-01 17:09:37

Via jouw mooie reisverslag heb ik jullie bijzondere en mooie reis gevolgd. En mee genoten. Dank je en groetjes aan Kathy!

Brenda 2018-09-01 19:24:11

Was heel leuk om jullie reis via de verslagen te volgen, bedankt ! 😀😘

Marit en Walter 2018-09-02 10:34:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.