Koblenz

Duitsland, Koblenz

Gisterochtend om 10 uur vertrokken vanaf hotel Ramador in Duisburg waar we de nacht hebben doorgebracht.
Voor 54 euro was het een goede genius deal: een splinternieuwe, schone, moderne accomodatie inclusief uitgebreid ontbijtbuffet.

Tijdens het ontbijt moesten we nog de nieuwe locatie bepalen, afhankelijk van de weerkaart. Corona hebben we maar een beetje losgelaten omdat alle deelstaten, behalve Thüringen donker gekleurd zijn. Maar daar is de weersvoorspelling niet zo best. Wat een gedoe! Koblenz zou in ieder geval tot vrijdag droog blijven en er zat een leuke stadscamping. Dus op naar Koblenz! Een dikke 3 uur later (inclusief koffie en Decathlon stop) arriveerden we op de camping.

Schitterend gelegen op een punt waar de Rijn de Moezel kruist. Vanaf de camping kijk je uit op "Deutsches Eck", een nationaal monument (groot beeld) voor de Duitse eenheid.

We hebben een mooi plekje geboden onder 3 dichtbegroeide bomen die een soort natuurlijk dak vormen boven onze tent. Mocht het gaan regenen....

Binnen no time stond het hele boeltje weer paraat en konden we te voet op verkenning. Het was een half uur lopen naar de overkant van de rivier, het centrum van Koblenz. Omdat het de eerste dag was zijn we alleen even wat gaan drinken in de biergarten. Daarna het pontje naar de camping weer teruggenomen, ideaal!

's avonds de leftovers van de avond daarvoor opgemaakt. Italiaanse broodjes en Knödel met spinazie, kaas en roomsaus. Mmm.. Zo slecht, maar o zo lekker! Ter compensatie hebben we nog maar een goedgevulde groentensoep erbij gemaakt.

Gedurende de avond druppelde de camping helemaal vol met mensen die op doorreis zijn. Rond half 10 zaten opeens zonder stroom. Er kwam een Duitser naar ons toe (hij had de stroomdraad gevolgd) met de mededeling dat onze stekker in zijn stopcontact zat😁

Wist ik veel, ik had er niet op gelet dat de stopcontacten genummerd waren. Ik heb hem gevraagd of hij onze stekker in een vrij stopcontact kon doen en toen was het probleem opgelost. Zodoende kwamen we er achter dat we waarschijnlijk illegaal stroom tappen. We staan op het tentenveld (officieel zonder stroom) en als we wel stroom hadden gewild, hadden we voor een caravanplek moeten betalen, die minimaal 10 euro duurder is. Dus vanavond krijgen we we waarschijnlijk hetzelfde tafereel, als er een nieuw iemand komt, die z'n stroom op komt eisen 😜

Vanmorgen kwam ik er achter dat ik in het donker per ongeluk de opwarm stand van de koelbox had aangezet in plaats van de ecostand. We vonden het al zo raar dat de koelbox elke keer even 10 minuten stopte met 'draaien' en dachten dat ie dat deed omdat het dan zuiniger zou zijn qua energie😂 Dus toen ik Ed vanmorgen wilde laten voelen hoe koud de wijn was geworden (hij dacht dat een koelbox niet terug kon koelen, maar alleen maar dingen koel hield die al koud zijn) keek ik raar op mijn neus toen ik een opgewarmde fles wijn in mijn handen hield, haha.

De camping is inmiddels weer helemaal leeggestroomd. Het weer is goed, bewolkt en een graad of 20. Wij gaan zo op pad naar het centrum van Koblenz

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Er vaart ook een pontje naar de overkant, volgens mijn herinnering vanaf de camping,!

JANNY 2020-08-25 13:19:44

Koblenz ben ik ook geweest. Normaal gesproken rijdt je daar met 150 km voorbij op weg naar de wintersport. Mooie stad !!

Raymond 2020-08-25 14:30:03

Mooie omgeving en mooi weer. Het is ook nooit saai met jullie. Leuk verslag👌🏻

Tineke 2020-08-25 15:28:14

Ziet er idd uit als een mooi plekje met extra bescherming van de natuur. En wat leuk met het pontje naar de camping. Veel plezier daar!

Sandra 2020-08-25 16:19:18

Tsjonge tsjonge echte Nederlanders zijn jullie he !!

Mascha 2020-09-07 17:11:32
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.