Waarom gemakkelijk als het moeilijk kan.?

Spanje, Sant Joan de les Abadesses

Na weer een zeer rustige nacht verkenden we nu bij daglicht het leuke middeleeuwse stadje Besalù. De dagjesmensen bleken nog te slapen , zodat we ruim tot hun komst , alles op ons gemak zagen. De brug die toegang geeft tot het stadje behoort tot de "Instamgrammables", wat een mooi zicht !

Nauwe steegjes waardoor de bewoners op één of andere manier zich toch met hun auto's erdoor murwen. Hier echter geen kleine Fiats, doch dikke SUVs...in het hoogseizoen waarschijnlijk een nachtmerrie. Aan de rivier staan nog de resten van een molen en van een kleine Joodse wijk .

We rijden naar het vulkanologisch natuurpark Garrotxa, te vergelijken met de Eifel of de Auvergne. We maken een kleine wandeling om dan naar San Juan des Fonts te rijden. Hier zie je het duidelijkst de verschillende versteende lavalagen van verschillende uitbarstingen. Om die te bereiken maakten we allerlei halsbrekende klimpartijen e.d. om later vast te stellen dat er een gewoon toegankelijk pad ernaar toe liep😁. Maar het loonde de moeite. Op de één of andere manier zagen we er al Spaans uit, want een groepje jonge Pools/Oekraïense meisjes vroegen ons in hun beste Spaans waar de lavalagen waren ? Wij antwoordden hen in ons beste Spaans terug.🤪

Nog het stadje Castelfollit de la Roca bezocht, spectaculair gelegen op een uitstekende klif.

Nu rusten we wat uit bij weer zo'n pittoresk stadje San Juan de les Abedesses. Maar dat is voor morgen

Isabelle en Erik

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Lijkt me echt een prachtige plek!

Anne-Mara 2024-01-03 22:27:19

Alles Gute im neuen Jahr... :-) sieht sehr hübsch aus... Danke für die bisherigen Berichte und Bilder... liebe Grüße aus den Marken

Gabriele 2024-01-03 22:51:27

Waarschijnlijk zijn die meisjes nog aan het zoeken 😂😂 maar wel ontzettend mooi zo die lagen lava. En de brug . Veel plezier en op naar de volgende plaats .

Yvonne Van Os 2024-01-04 08:47:31

Danke schön!

girandolatrotter 2024-01-04 09:05:37

Prachtig die rotsen!

Leen Rausch 2024-01-04 09:55:11

Mooie locaties en foto’s! Maar niet teveel reclame voor het niet Italiaanse deel van de wereld hè 🥳😜

Peter & Kathleen 2024-01-04 11:25:07

Italië blijft Italië!!!

girandolatrotter 2024-01-04 23:35:09

Ik zag een vierde lava laag in het blauw.

Riet 2024-01-05 15:34:38

😮

girandolatrotter 2024-01-05 22:40:56

Als jullie doorgaan met zulke mooie fotos te sturen,moeten we eens overwegen om in toekomst naar Spanje te gaan in plaats van Italie.Wat zegt ge daarvan?

Karel 2024-01-06 09:40:25

Als je de toeristische costa's mijdt of in het laagseizoen reist is dit een mooi land. Alleen zijn de maaltijdtijden hier moeilijk: lunchen om 14 uur, avondeten om 21.30.. Maar Portugal komt nog!

girandolatrotter 2024-01-06 10:05:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.