etappe 89: Arzúa - O Pedrouzo

Spanje, O Pedrouzo

De weergoden blijven hun best doen om mij een Belgisch gevoel te geven. Bijna gans de dag bewolkt en niet echt warm (18° om 18 uur), maar - in tegenstelling tot gisteren - wel droog tijdens de wandeling en regen na de aankomst. Momenteel is het al een tijdje gestopt met regenen en schijnt de zon door de wolken. Tot vrijdag zal dit weer blijven aanhouden waarna het zonnig en (zeer) warm gaat worden. Ik ga alles doen wat in mijn macht ligt om volgende week dinsdag het op dat moment Spaanse weer mee naar België te brengen.

Vandaag 20 km door het Galicische groen gestapt, van Arzúa naar O Pedrouzo, hetgeen de teller van mijn tocht op 2.222 km brengt. Verleidelijk om te stoppen bij zo'n mooi ogend getal (maar ook in Périgueux was er natuurlijk reden om te stoppen), maar vanzelfsprekend blijft het de bedoeling om morgen Santiago binnen te wandelen. Nog geen 20 km ga ik daarvoor nodig hebben. Veel van mijn krachten zal dit niet vergen en aangezien ik pas op dinsdag 25 juni terugkeer naar Mechelen ga ik mij na morgen geen zes dagen 'afkappen' in Santiago maar slechts twee.

Omdat mijn resterend programma geen geheim is wil ik dit gerust met jullie delen:
* morgen, dinsdag 18 juni: etappe van O Pedrouzo naar Santiago
* woensdag 19 juni: rustdag in Santiago
* van donderdag 20 tot zondag 23 juni: te voet naar Fisterra aan de Atlantische Oceaan (ongeveer 90 km), en met de bus terug naar Santiago
* maandag 24 juni: dag in Santiago
* dinsdag 25 juni: terugkeer naar Mechelen
Hoe die laatste acht dagen van mijn tocht zullen verlopen lezen jullie natuurlijk in de volgende verslagen.

Geschreven door

Al 14 reacties bij dit reisverslag

Zeer mooi: afronden in Fisterra aan de zee. Een studiegenoot KUL (Willy) deed het net zo (stapte vanuit Heverlee). Stap voor stap naar het "gewone leven", voor zover dat nog lukt, want een echte camino durft zijn sporen na te late, in gunstige zin.

Hendrik 2024-06-17 20:53:51

Je staat nu echt klaar om Compostela binnen te stappen. Geniet morgen van die onvergetelijke ervaring om Compostela van ver te zien liggen en om een paar uur later de Praza do Obradoiro op te stappen. Benieuwd om morgen je reactie te lezen bij het aanschouwen van de kathedraal... We dachten wel dat je geen 6 dagen in Compostela zou zitten luieren, die laatste 90 km tot het einde van de wereld moet je er gewoon bij doen! Geniet nog van de avond en veel stapplezier morgen.

Paul & Marina 2024-06-17 20:56:06

De goesting groeit met de dag. Prachtig Wim

Pitte 2024-06-17 21:08:24

Wat een tocht…wat een prestatie…wat een ervaring… op het nivo van een echte kakker !!!💛❤️

Johan Van Eynde 2024-06-17 21:10:26

Geniet er nog van jo!

Lief Van Camp 2024-06-17 21:20:11

Dat zal morgen een heel speciaal gevoel geven om Compostella binnen te stappen.. Goed dat je er nog een bijzonder stukje aan toevoegt. Ik kijk erg uit naar het verslag van morgen!

Jan Smets 2024-06-17 21:28:12

Dag Wim. Op 18 maart verliet je je appartement om een tocht naar Compostella aan te vatten en morgen 18 juni zal je het einddoel bereiken. Dus dag op dag drie maand zal je gewandeld hebben. Wat een prestatie! Ik kijk al uit naar je verslag van morgen want het einddoel bereiken zal misschien of waarschijnlijk of..... toch een emotioneel moment zijn. De vrije dag in Santiago zal deugd doen. En die bijkomende 90 km naar Fisterra zal ook wel lukken. Ik wens je nog een fijne avond en veel stapgenot om morgen het einddoel te bereiken. Tot morgen

Marc Suys 2024-06-17 21:30:47

Wauw, seg ,geweldig! Je doet het in ieder geval beter dan onze rode duivels! Een welgemeende dikke bravo voor je geslaagde onderneming Wim. Morgen verwachten we sowieso een selfie met op de achtergrond de kathedraal! Groetjes JP

JP Dauw 2024-06-17 21:31:10

'Met overschot' noemen ze dat! We hebben er nooit aan getwijfeld dat je je doel zou bereiken als je geen ongelukken of kwetsuren tegenkwam. Ik lees een mengeling van afgunst en bewondering onder de volgers van je reisverslagen en deel dat gevoel. Een aantal voelen zich misschien geroepen om ook dit avontuur in te gaan maar het is toch wel een ongelofelijke krachttoer! Proficiat voor de volharding, uithouding en dagelijkse discipline (inclusief de fraaie verhalen die we dagelijks als een kroniek konden lezen)! Maak er een ereronde van, van die laatste wandeling naar Santiago, en geniet van de "vakantie" die erop volgt. We kijken uit naar de foto's van de Atlantische oceaan. Het ga je goed Wim!

Jan 2024-06-17 21:39:14

Haast ongelofelijk, Wim, hoe je er in geslaagd bent om met een rustige zekerheid en in een verbazend goede conditie deze heel lange, unieke tocht te stappen én alles fijngevoelig en respectvol te beschrijven! Elke dag een weerpraatje, een vleugje geschiedenis, aardrijkskunde, kunstgeschiedenis; toeristische en folkloristische weetjes, scherpe foto’s vol kleur, licht en schaduw, leuke vertelsels over je sociale contacten onderweg, een korte praktische analyse van de inhoud van je rugzak (dat blijft me een raadsel hoe je dat klaarspeelt), de lokale keuken en het logies. We kijken geboeid over je schouder mee tot je terugkeer over een week. 🤞

Anne Detremerie 2024-06-17 23:53:52

Geniet van de laatste kilometers!

Leen Van Camp 2024-06-18 00:16:37

Hoi Wim, De laatste loodjes nu Wim: "Je zag, je kwam en je overwon". Geniet er maar ten volle van, terwijl je triomfantelijk Santiago binnenstapt. En dan nog eens 90 km erbij! Wat een krachttoer is me dat! Maar daarna met het vliegtuig terugkeren hé!!! We blijven de volgende dagen verder lezen over je verblijf aldaar in Santiago. YOU DID IT WIM, WOW.

Hugo Maes 2024-06-18 03:10:38

Goeiemorgen Wim Pelegrim, De emotie grijpt me naar de keel. Vandaag aankomst in Composthoopella. Waanzinnig, formidabel, exceptioneel, crazy, fabelachtig, onvoorstelbaar,... geen van die termen voldoet om te beschrijven wat je gerealiseerd hebt. Een combinatie van al die termen misschien wel. Hoedje af, Wim (ik bedoel mijn hoedje, hou dat van jou maar op). Natuurlijk nu je vertelt dat je er nog 90 km gaat bij doen, heb ik wel mijn bedenkingen over je geestelijke toestand. Waanzinnig en crazy benaderen waarschijnlijk het dichts mijn huidige evaluatie van dit plan. Sta me toe enkele alternatieven voor te stellen: - je neemt de bus naar de kust, blijft daar 3 dagen genieten, zwemmen, lekker eten, drinken á volonté en neem dan de bus naar de luchthaven - neem de trein naar Périgueux blijf daar 3 dagen genieten, slapen, lekker eten, drinken á volonté en neem dan de bus naar de luchthaven - neem de bus naar Périgueux en blijf daar. Bovenstaande alternatieven lijken me opportuner om te realiseren na meer dan een paar duizend km te voet, met een NASA-rugzak, een ezeltje en een hele kist bananen. Ik vrees dat je in het vaderland elke week te voet naar de kust en terug of naar de ardennen en terug zal gaan. Dit wordt wat sletig voor het materiaal en materieel (ik twijfel weer over de betekenis en vermeld ze dan maar allebei). Het budget zal zo vlug op zijn. Denk aan je volgende grote wandeling en wees spaarzaam! Composthoopella wees gewaarschuwd! Oeïm komt eraan! Hij zal niet te stoppen zijn, dus zet de poorten maar open. Laat de klaroenen klinken en laat de bevolking klaarstaan met vlaggetjes en ballonnen en vele halve liters gerstenat! Laat het Hosanna weerklinken in de straten die bedekt zijn met rozenblaadjes en rozemarijn. Verwittig de Guardia Civil dat er een reële dreiging van een beruchte motorbende uitgaat. Moeders, bescherm uw dochters! Wim is in aantocht! Ik hoop dat je intrede je bovenstaand gevoel zal geven straks, Wim. Je hebt dat meer dan verdiend. Geniet ervan. Stap ze, Wim, de laatste passen, Wif

Wif L. 2024-06-18 09:01:34

Geweldig, dat robuust romaans kerkje als een blok beton precies. Beton is ook de grootte van je tocht, fysiek en uithoudingsvermogen ; morgen de blijde intrede! 🥾🥾

Patje 2024-06-18 13:29:37
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.