etappe 38: Limoges - Flavignac

Frankrijk, Flavignac

Normaal zou de etappe van vandaag 27,5 km lang zijn maar omdat mijn chambre d'hôtes 2,5 km buiten Flavignac lag en ik niets kon afsnijden, stonden er mij dus 30 km te wachten. Gelukkig was het minder koud dan de voorbije dagen: 's nachts was het minimum 7° en toen ik vertrok was het al 9°. Meer dan 13° is het niet geworden want de zon was niet van de partij, wolken en regen daarentegen wel. Vooral in de voormiddag was het regelmatig nat: motregen, druilregen en opklaringen wisselden elkaar voortdurend af. In de namiddag bleef het droog tot een kwartier voor mijn aankomst.

De route liep van Limoges over Aixe-sur-Vienne en Saint-Martin-le-Vieux naar Flavignac, meer bepaald het gehuchtje Les Maingoux. Het eerste deel tussen Limoges en Aixe-sur-Vienne moest ik langs een drukke baan wandelen, niet zo aangenaam maar wel veilig want er was steeds een voetpad (niet zo evident in Frankrijk). Het tweede deel was minder druk met een wandelpad in grint parallel met de weg. Het mooiste stuk vandaag was tussen Aixe-sur-Vienne en Saint-Martin-le-Vieux, langs de Aixette, een bijrivier van de Vienne. Daarna was het tot Flavignac zachtjes klimmen en dalen over rustige wegen.

Tot de verwelkoming door mijn gastvrouw heb ik vandaag geen enkele ontmoeting of gesprek gehad; wel gewuifd of gegroet wanneer ik landbouwers op hun tractor of bewoners van de dorpjes passeerde. Dit betekent dus dat ik helemaal alleen heb gewandeld, hetgeen natuurlijk niets zegt over de dagen die komen. Het is immers heel goed mogelijk dat ik dan andere Compostelagangers ontmoet die ik al eerder heb gezien.

Een kort en ingetogen verslag van een rustige dag. Morgen en overmorgen kan het weer heel anders zijn. Blijven lezen dus !

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Blijven lezen doen we sowieso! Ik kijk telkens halsreikend uit naar jouw verslag. Hopelijk betert het weer toch wat... Maar als het een troost mag zijn: in ons landje is het met het weer ook maar huilen met de pet op...

Jan Smets 2024-04-25 21:01:36

Dag Wim. Het is zeker dat ik je dagelijks verslag zal blijven lezen. Leuke anekdotes en prachtige info over het voor mij onbekend deel van Frankrijk waar je nu wandelt. Ik vermoed dat je de kaap van de duizend afgestapte kilometers morgen of overmorgen zal bereiken. Een hele prestatie! Daar neem ik mijn pet voor af. Veel respect voor je prestatie en doorzettingsvermogen. Doe zo verder en blijf genieten.

Marc Suys 2024-04-25 21:10:12

Rustig, maar onstuitbaar... Als het namen op -ac begint te regenen ben je ver! En wij reizen een beetje mee, kijkend naar je foto's, lezend over alles wat je meemaakt. Almaar verder... Hou het zo!

Paul & Marina 2024-04-25 21:30:43

Dag Wim. Een rustige, frisse dag met toch alweer een flink pak kilometers! Knap hoe je elke dag opnieuw de geplande route haalt, zonder ongemak - me dunkt toch. Hier laat april zijn grillen zien; voor volgende week voorspellen ze stilaan zachter weer, dat wordt allicht en hopelijk voor jou ginder ook zo. Als de zon met je meereist krijgt alles nog meer glans! We blijven heel graag je dagelijks verslag lezen en genieten van je mooie foto’s.

Anne D 2024-04-25 22:03:02

Goeiemorgen Wim Pelegrim, Allé, 2,5 km extra, dat is nog geen 10% meer dan gepland, dat is toch niets! Of was je nog te moe na andere fysieke inspanningen de laatste tijd? Ik vind het trouwens een beetje verdacht dat je zogezegd niemand gezien hebt vandaag, buiten een wuivende landbouwer op zijn tractor. Wees trouwens voorzichtig met teveel mannelijke aandacht, zeker van bezwete, gespierde landbouwers! Het zijn toch kleurrijke namen van de plaatsen waar je door wandelt: Wenen (je zit volgens mij een beetje naast je route), den Oude Martin (heilig dan nog ook) en het gehuchtje Goede Handen. Waar halen ze het, die Fransen! Aan fantasie ontbreekt het hen niet. Op weg naar Composthoopella, zouden ze dat gehucht beter Goede Voeten genoemd hebben. Dit zou motiveren en de focus van de pelgrims op het stappen houden. Ik zie er nu al enkele op hun handen door dat gehucht trekken en met een rugzak is dat niet eenvoudig. Ik heb het hier net geprobeerd en ik zal mij de volgende dagen niet onder de bevolking moeten mengen. Eerst moet die neus terug recht komen. Ik hoop dat je een banaan klaar hebt en je regenjassen en dat je aangenaam (vrouwelijk) gezelschap tegenkomt en vanavond, moe en voldaan, een Leffe (of twee) kan nuttigen. Stap ze, Wim, Wif

Wif L. 2024-04-26 09:16:33

Dag Wim, We blijven elke avond uitkijken naar je verslag en de mooie foto’s. Als het een troost mag zijn in België regent het nog steeds, en blijven de temperaturen laag. Hopelijk verbetert het weer, het is een pak aangenamer stappen met het zonnetje en aangename temperatuur. Hoe het weer ook is, je slaagt er steeds weer in, je geplande kilometers te stappen. Succes 🤞

Karina 2024-04-26 09:41:12

Je geelrode petje verliezen, je ziet wat er allemaal van komt hé Wim! En als klap op de vuurpijl ook nog eens verstek geven bij de avondredactie! Weg mijn feelgood moment voor het slapengaan. Maar 's anderendaags heb je dat ruimschoots goedgemaakt hoor. Was eerst helemaal mee met je verhaal, er schuilt ongetwijfeld een beginnend auteur in jou! Nog niet gedacht aan een avonturenroman?, de nodige dosis humor en fantasie zijn ruimschoots aanwezig. Wat dacht je van de titel " De aardse verleidingen van Wim op weg naar...", maar kies toch maar zelf hoor, daar bemoei ik me niet mee. En op het einde van het jaar sta je op de boekenbeurs je roman te signeren. Je leven zal nooit meer hetzelfde zijn. Dus Wim, amuseer je maar verder op je tocht, maar vergeet vooral je kilometers niet af te malen! Het doel moet absoluut bereikt worden, en dat blijft nog altijd Santiago de Compostela! Denk maar aan al die Spaanse schonen die je met ruikers en kussen zullen overweldigen, de buitenlandse media die je zal moeten trotseren.... De wereld ligt aan je voeten Wim! Maar tot dan mag je ons verder laten meegenieten van je onderbouwde en geschiedkundige inzichten van alledag.

Hugo Maes 2024-04-26 16:05:42
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.