etappe 53: Saint-Sever - Hagetmau

Frankrijk, Hagetmau

Vandaag stond een korte etappe van 17 km op het programma, van Saint-Sever, een stadje dat me wel beviel, naar Hagetmau, langs Audignon en Horsarrieu. Hoewel ik nog steeds in het departement Landes wandelde was het landschap sinds gisteren fel veranderd in vergelijking met de eerste dagen in dit departement (toen vooral langs dikwijls eentonige wegen en paden doorheen aangeplante bossen). Het zuidelijke deel van de Landes wordt La Chalosse genoemd en begint meer en meer te glooien in aanloop naar het volgende departement, Pyrénées-Atlantiques. Hier wordt aan relatief kleinschalige landbouw gedaan, met onder meer pluimveekwekerijen (o.a. voor foie gras).

Ik had er geen spijt van dat het een korte etappe was want de temperatuur steeg snel: 16° om 9u, 24° om 13u (bij mijn aankomst in Hagetmau) en 29° nu (18u). Voor morgen worden gelijkaardige temperaturen voorspeld maar vanaf maandag zou het wisselvalliger worden. Te warm en felle zon zijn niet ideaal om te wandelen maar men kan er zich tegen wapenen: zonnebrandcrème smeren, hoedje dragen, voldoende water meenemen en drinken, af en toe een schaduwpauze inlassen, ...

In Hagetmau logeer ik in het lokaal van de regionale Compostelavereniging, samen met 2 van de 4 'compagnons de route' van de laatste dagen. De twee anderen, en de zoon van één van hen, stapten 10 km verder, echter niet zonder eerst met z'n allen iets te hebben gegeten en gedronken. Daarna wat relaxen, verblijfplaatsen voor binnenkort regelen, inkopen doen, dit verslag voorbereiden, ..., zodat we zo dadelijk, na het nalezen en posten van dit verslag, buiten kunnen genieten van een hapje en een drankje tijdens een zomerse avond.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

De zomer lijkt ingetreden..

Jan smets 2024-05-10 18:31:11

Mooie foto's!! Geniet van deze zomerse avond!

Je zusje 2024-05-10 18:59:03

Jawel Wim de lente heeft zijn afslag niet gemist in het Mechelse; warm, aangenaam warm, eindelijk wat we graag hebben! Die gebouwen alweer, lijkt me toch veel romaans, wat al iets zegt over de ouderdom ; vroeg middeleeuwen. Die heiligen die overal de kop opsteken, die kop tenslotte kwijt raken om dan leuk vereeuwigd te worden met hun naam aan kapellen, kerken of abdijen. Kan rechtstreeks uit een film komen waarin alles in scène wordt gezet om iets als echt te doen lijken, zijn naam te grabbel leggen en gewoon ergens anders lekker verder te leven. Kan toch ? Indiaanverhalen doen het nog altijd. Geniet van het zonnetje en laat de Pyreneeën maar komen, maak er gehakt van.

Patje 2024-05-10 19:35:20

Weeral zo'n mooie foto's Wim. Geniet maar van het mooie weer. We hebben er lang genoeg moeten op wachten. Tot morgen!

Lief Van Camp 2024-05-10 21:29:36

Goeiemorgen Wim Pelegrim, Van Sint-Zever naar Ha-ge-hebt-ma(-wat-ge-hebt), via een Audi Gnon (een modelleke dat ik niet ken van Audi) en de Achterkant-van-een-Paard. Waar vinden ze het uit. Het zal wel iets met de zon en ozon te maken hebben zeker? Maar prima, op weg naar de vette lever. Al een geluk dat de mens zo vriendelijk is om die arme ganzen van hun vette lever te verlossen. Het kan anders erg pijnlijk zijn heb ik gehoord (en soms ondervonden). Wat ook heel efficiënt is tegen die hoge temperaturen is op een terras onder een parasol gaan zitten in plaats van 17 km met een rugzak en een hoedje langs onnoemelijke Franse gehuchten te marcheren. Gezond verstand noemen ze dat. Ik begrijp niet dat je dat zelf niet ziet. Of is de dementie al aan het toeslaan?! Ga je ons nog herkennen na je tocht? Ga je niet afwijken van je route en zullen we je terugvinden in Dar es Salaam of in Berlijn of in Helsinki of op de Veemarkt in Mechelen? Alles is mogelijk. We moeten misschien iets ondernemen om je op het goede pad te houden. Zoiets dat tegenwoordig in de auto's zit en je verwittigd zodra je van je baanvak afwijkt. We zouden een implantaat kunnen laten plaatsen dat in eerste instantie een milde elektroshock toedient bij afwijkingen en stelselmatig sterkere shocks bij herhaaldelijke misstappen. Zoals je ziet, Wim, we hebben er alles voor over om je te helpen je doel te bereiken. Dus, je ogen op de weg, de zonnecreme voorzichtig op je neus smeren, je hoedje recht, vers ondergoed en kousen aan en stappen maar. Een heel aangename dag toegewenst, Wim, Wif

Wif L. 2024-05-11 09:20:16

Wij zijn vandaag rond het meer van Butgenbach gestapt en dat is maar 10 km. We waren al pompaf....Veel stapgenot. We blijven je avonturen volgen.

Walter en Reinhilde 2024-05-11 15:35:39
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.