Etappe 3: Énines (Jodoigne) - Namur

België, Namen

Nogmaals dank aan iedereen voor haar of zijn reactie(s), die echt wel steun bieden, net zoals het goede weer. Vandaag was het een prachtige dag: licht bewolkt en veel zon, en zachte temperaturen (14° in de voormiddag, 16° 's middags en 18° in de namiddag). De havermoutpap die aan het eigenlijke ontbijt voorafging had me ook extra aangesterkt.

De afstand van deze etappe had ik verkeerd ingeschat. Ik dacht een goeie 26 km, maar in de B&B waren ze stellig: 'Bijna 30 km, ge zult wel zien !'. Dat bleek te kloppen want op de fietsroute Ravel 142 (het grootste deel van mijn traject) bedraagt de afstand tussen Namen en de aansluiting naar Énines 28 km; deze van de weg van de B&B tot de Ravel 2 km. Omdat ik vandaag 1 km voor het centrum van Namen logeer heb ik dus 2 km + 28 km - 1 km = 29 km gestapt.

Het nummer van die Ravel is niet lukraak gekozen, maar is dat van de vroegere treinlijn tussen Tienen en Namen waarvan de bedding nu dus gebruikt wordt als fietsroute (slechts vanaf Hoegaarden). Een echte aanrader voor fietsliefhebbers, lopend door de mooie landschappen van Brabants Haspengouw en met aansluitingen/vertakkingen naar Gembloux, Hannut, Landen ...

Op het stuk van die Ravel dat ik gisteren gedeeltelijk gebruikte om van Jodoigne naar Énines te stappen kwam ik in het begin een bijna-stadsgenoot tegen. Het betrof immers een opa uit Boortmeerbeek die in Jodoigne op zijn 8-jarige kleinzoon, op zijn fietsje terwijl opa wandelde, kwam passen. We spraken toen niet alleen over Compostela maar in feite vooral over de mislukte plannen van de Mechelse burgemeester, waar zijn blauwe collega van Boortmeerbeek in eerste instantie was ingetrapt, waarna ze door de meerderheid van de Boortmeerbeekse bevolking en politici werd teruggefloten. Ik stapte sneller dan de opa maar de kleinzoon, die naar een Nederlandstalige school gaat, bleef een tijdje 'pendelen' tussen zijn opa en mij. Hij vertelde honderduit over zijn recente schoolreis naar Hasselt en hoe tof die was met bus en trein. Hij vroeg zich ook af of Spanje echt zo veel verder is dan Hasselt. Schattig, dat zeker.

Vanop de Ravel zie je de uitgestrekte akkers op de vruchtbare Haspengouwse leembodem liggen. Hier worden veel suikerbieten geteeld, die ook in de streek worden verwerkt, zoals in de 'Râperie' in Longchamps (Éghezée), een suikerbietenraffinaderij van Tiense Suiker.

Net zoals gisteren ben ik aan de praat geraakt met verschillende mensen; de Compostelasticker achteraan op mijn rugzak zet blijkbaar aan om sneller een conversatie te beginnen. Helemaal in het begin drie jonge Limburgse wielertoeristen die net een pauze aan het nemen waren; ik kwam ze vlak voor Namen opnieuw tegen toen ze op hun terugweg waren. Ook had ik een babbel met enkele scholieren van een klas die op de Ravel aan het lopen was tijdens de les LO. Het niveau van hun enthousiasme besloeg duidelijk het hele spectrum dat mogelijk is wat enthousiasme betreft ... Vlak voor Namen een praatje gemaakt met een lokale wielertoerist die zijn fiets aan het repareren was, ouder dan ik maar wel veel scherper ogend (bij mij zal dat wel komen eens de tocht een eind verder is), en bij het binnenkomen van Namen spraken twee vrouwen mij toe met 'Bonjour pèlerin!'.

Vandaag logeer ik voor het eerst bij een privé-persoon en niet in een toeristische accommodatie: slechts 15 EUR voor een overnachting met ontbijt (badkamer en WC wel gemeenschappelijk). Er logeren ook twee andere pelgrims, een koppel uit de Oostkantons. Zoals vele anderen uit die regio (weet ik uit professionele ervaring) spreken ze goed de drie landstalen, met Engels daarbovenop.

Zoals eerder vermeld ga ik niet individueel (of aan alle volgers samen) antwoorden op jullie deugddoende reacties, tenzij ze er echt over zouden gaan natuurlijk. Toch wil ik sommigen geruststellen. Dat ik de voorbije twee dagen geen alcohol heb gedronken is geen voorbode van een bekering tot geheelonthouding. Gewoon even rustig aan doen na een zondag die zwaar genoeg was met een verplaatsing naar OHL (ja, ik moest en zou erbij zijn). Ik had alleen een kater als gevolg van de niet-kwalificatie voor PO I, niet van de pintjes voor en tijdens de match. Zeggen dat ik 100% fris was maandagochtend is dan weer de waarheid geweld aandoen, maar aan Kampenhout-Sas was alles al uitgezweet.

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Dag Wim. Je reisverslagen zijn heel aangenaam om te lezen en we krijgen er bovendien een toeristische ervaring mee. Het is misschien nog niet het moment om er aan te denken maar ik las gisteren dat je iemand ontmoet had wiens vrouw de Dodentocht gedaan heeft. Misschien een volgende uitdaging? Ik heb het gedaan en het is een echte aanrader. Maar eerst Compostela, dat zal wel lukken, je kennende. Nogmaals veel succes de volgende dagen en weken.

Marc Suys 2024-03-20 21:14:38

Die ontmoetingen maken het toch wel... Moet deugddoend zijn. En er zullen ongetwijfeld nog vele volgen... Het weer valt voorlopig nog steeds goed mee. Dat is mooi meegenomen. Slaap zacht, en morgen weer met frisse moed er tegenaan!

Jan smets 2024-03-20 21:21:54

Goed bezig Wim we blijven je vogen

Marina 2024-03-20 21:46:23

Met plezier lees ik elke keer je vlot geschreven reisverslag, Wim. Voor mij een moment om even stil te zitten en écht mee te genieten: wat je allemaal neerpent is interessant in verschillende opzichten. Het lijkt alsof we met je meereizen. Bedankt!

Anne Detremerie 2024-03-20 21:57:34

Amaai Wim, je hebt al een hele weg afgelegd. Ik sta ervan te kijken hoe snel je tocht vordert. Chapeau. Geniet ervan. En slaap lekker.

Sabien 2024-03-20 22:00:07

Ja, Wim, de weg die je vandaag hebt afgelegd, kan ik heel goed, omdat ik die al eens meer heb afgefietst (meestal van Hoegaarden naar Namen (of terug)), maar ik vind het wel sjapoo dat je die 30 km. zomaar ineens afstapt... (gemiddeld dan nog licht bergop! ) Ik heb wel één opmerking: ik heb spijt dat je die tocht naar Compostela beter had afgelegdvoor de match OHL-KVM? Dan was de uitslag misschien omgekeerd geweest....

Patrik Schroos 2024-03-20 22:24:29

Veel succes Wim. We blijven je volgen.

Walter en Reinhilde 2024-03-20 23:10:38

Dag Wim, De Ravel ken ik ook, als je Namen binnenkomt was wel het stijlste stuk, zo meen ik mij toch nog te herinneren. Ik heb er dikwijls op gefietst zo een kleine 20 kilo geleden. De weergoden zijn je wel goedgezind , maar voor het weekend voorspellen heel wat minder. Ik vind het bewonderenswaardig wat je doet. Tot morgen Wim.

Jean Paul D 2024-03-20 23:15:59

Goeiemorgen Wim Pelegrim, Als je zo verder doet ga je te vlug aankomen! Af en toe stoppen en iets drinken. Leer onderweg wat over de locale drankcultuur. Dit werkt zeker verrijkend en zal je zeker ook nóg populairder maken in onze vriendenkring. 😋 Wif

Wif L. 2024-03-21 08:53:19

Beste pelgrim Wim eb gewezen collega, Marc bracht mij op de hoogte van he tocht en hoe ik je kan volgen. Wat een fa

Michel Van den Eynde 2024-03-21 19:59:19

Beste pelgrim Wim en gewezen collega, Marc bracht mij op de hoogte van je tocht en hoe ik je kan volgen. Wat een fantastisch initiatief. Alle succes en ik ga je zeker blijven volgen . Hou er de moed in !

Michel Van den Eynde 2024-03-21 20:02:27
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.