Ystad, 24° Zonnig

Zweden, Ystad

Ystad is één van de meest pittoreske plaatsjes van Zuid-Zweden . Dit stadje kent echter ook een sterke criminele historie. Fictief wel te verstaan. Ystad is wereldberoemd dankzij de avonturen van inspecteur Wallander uit de boeken van de bekende Zweedse auteur Henning Mankell.

Ystad is een lieflijk stadje met middeleeuwse, pastelkleurige halfhouten huizen, geplaveide straten met kinderkopjes en de zonovergoten pleinen dat prachtig ligt aan de Zuid-Zweedse kust van Skåne.

Gezellig Middeleeuws stadje
Ystad heeft een fascinerende geschiedenis, diverse musea en kunstgalerieën. En daarnaast zo'n 40 km zandstrand. Het groene golvende landschap van Skåne begint direct buiten de stadsgrenzen.

Inwoners: 31 954 (2024)

Vandaag (zaterdag) fietsen wij naar centrum. Er heerst een gezellig sfeertje, maar dat kan ook niet anders met zo'n heerlijk zonnetje erbij. De drukte in het centrum valt reuze mee. Wij genieten van alle gezellige en mooie winkeltjes. En soms ontdekken wij verrassende terrasjes in de achteraf straatjes. Voor een kop koffie met gebak slaan wij een willekeurig straatje in en komen terecht bij een kleurrijk terras. En onderweg nemen wij een heerlijke wrap.
Ook werpt Wim nog een blik in een System Bolaget (het Zweedse staatsbedrijf dat een monopolie heeft op de verkoop van alcohol boven de 3,5%). Wij hadden hier net zo goed de wijn kunnen kopen. Wij waren dan niet duurder uut geweest.

Nu nog ontdekken waar de Lidl zit. Wij fietsen Ystad door langs een mooie brede weg en langs een mooi onderhouden park met prachtig paarse rododendrons en aangrenzend een heel groot goed onderhouden kerkhof.
Het valt ons op dat de boodschappen hier ongeveer net zo duur zijn als bij ons. Zo zie je elk nadeel heeft zijn voordeel. Wij fietsen terug op OSM, die ons via de meest verrassende routes weer naar de camping navigeert.

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Inderdaad een prachtig stadje. Heeft veel weg van Zuid-Duitsland. Maar goed dat jullie daar niet zijn: alles staat daar onder water. Gisteren een lezing bijgewoond over het opschuivende klimaat. Voortaan altijd maar naar Scandinavië vrees ik. Geniet van de reis!

Yvonne en Rien 2024-06-03 19:02:15

De sfeer en beleving in Zweden worden vertaald door de mooie fotos Blij maar lekker genieten van deze mooie reis.

Jules en Rini 2024-06-04 10:53:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.