Het weer is vandaag nog zonnig. De komende dagen zakt de temperatuur tot 13°.
Dus gaan wij vandaag de beroemdste route (Andalsnes - Valldal (Norddalsfjorden)) - een tocht van 55 km - van Noorwegen rijden. Het begin van de route gaat door het diep ingesneden Isterdal. Daarna lijkt een onoverkomelijke rotswand elke uitgang uit het dal af te sluiten. 11 Haarspeldbochten vouwen de asfaltweg op zo'n fraaie manier samen dat die aan de helling lijkt te kleven. Midden in de rotswand stort de Stigfosswaterval vlak naast de weg 180 meter de diepte in.
De zogenaamde Trollstigen is een meesterwerk van de Noorse wegenbouwers, dat in 1936 werd voltooid. Van hieruit kijk je ongeveer 850 meter in de diepte en heb je een uitzicht over het Isterdal met de velen haarspeldbochten van de Trollstigen.
Het dal is omgeven door imposante bergen, de Trolltindan (1795 meter), de Kongen (1614 meter), de Dronningen (1568 meter) en de Bispen (1450 meter).
Volgens een sage waren de puntige bergen lang geleden trollen met grote neuzen, kleine ogen en borstelig haar van mos en wortels. Op weg naar een bruiloftsfeest zouden ze zo lang hebben getreuzeld, dat de zon hun verraste en in steen veranderde.
Voorbij het hoogste punt (850 meter) loopt de weg via wijde bochten naar de smalle bergkloof Gudbrandsjuvet en naar Valldal.
Valldal - Andalsnes
In de bergen moet je altijd het stijgend verkeer voorrang verlenen. Al dalend over de smalle steile weg (9%) gaat de voor ons rijdende camper in een haarspeldbocht naar rechts opeens helemaal naar links. Wij denken dat hij ons de ruimte geeft om ons te laten passeren. Oeps! Staan wij plotseling voor een stijgende autobus. Met 3 auto's moeten wij achteruit de haarspeldbocht nemen. Het lukt iedereen deze manoeuvre goed uit te voeren. Daarna kunnen wij onze weg zonder problemen weer vervolgen.
5 juni 18°
' s Middags met Orphea vanuit de camping wat gewandeld en aan een riviertje gezellig zitten te kletsen.
Onze geplande barbecue ging vanwege de kou niet door. Wel werd er 's avonds een kampvuur aangemaakt waar we ons lekker aan konden warmen.
Typisch Noors
De waterkranen
Troll trekker
Thermometer op vleesverpakking
Camping Trollveggen
De beste camping tot nu toe. Prachtige ligging direct aan de Trollstigen waar tussendoor de woeste Rauma haar weg vindt.
Heerlijk verwarmd Noors toiletgebouw met vloerverwarming.
Nette afwasgelegenheid.
- /- Douche muntjes € 1,00 5 min, maar dan ben je ook schoon!
Beoordeling: 9
Geschreven door Ellens.travels