Oslo 25°

Noorwegen, Oslo

Vandaag hebben wij een 24 uurs ticket voor het openbaar vervoer gekocht voor Oslo. € 5,00/pp. voor pensionada's. Je kunt dit gebruiken voor de bus, tram, trein en boot. Allereerst nemen wij de bus vanaf de camping naar het centrum van Oslo. Wij stappen uit bij het Rådhus tegenover de haven. Al oriënterend wat wij nu zoal kunnen met ons ticket komen wij tot de ontdekking dat wij in slechts 10 minuten met de ferry naar het eilandje Hovedoya kunnen varen. En aan boord horen wij van een man dat er elk uur een boot langs verschillende eilandjes gaat. Eerst gaan wij op avontuur op dit eiland. Hovedøya is het eiland dat het dichtst bij het stadscentrum ligt, met prachtige bossen, stranden en cultureel erfgoed. Hovedøya is ook geweldig om te wandelen. Delen van het eiland zijn een natuurreservaat en bloemen, bomen, dieren etc. worden beschermd. 

Al wandelend komen wij langs een romantisch Klosterkroa café. Hiernaast liggen de ruïnes van een cisterciënzer klooster uit 1147.

Nadat wij ons rondje volbracht hebben, nemen wij de boot die een aantal andere kleine eilandjes aandoet. Zo zijn wij weer een uur lang onder de pannen. Ik ben jaloers op die Noren dat zij zo dicht bij huis zulke prachtige eilandjes bezitten waar je in alle rust kunt genieten van de natuur.

Weer terug aan wal brengen wij nog een bezoekje aan het Rådhus. Binnen val je van de ene in de andere verbazing. Vooraanstaande Noorse kunstenaars laten hier het beste van het beste zien. Hier wordt jaarlijks de nobelprijs voor de vrede uitgereikt.

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat een leuke stad is Oslo. Wij waren daar vorig jaar. Prachtig dat stadhuis

Willy 2018-05-24 06:49:46

Hoi lieve globetrotters, Wat heerlijk om te lezen dat ook deze reis aan jullie verwachtingen voldoet. Volop genieten van al het moois op deze aardbol. Het stadhuis lijkt wel een museum...daar kunnen wij in Newfun nog wat van leren..

Anke 2018-05-24 10:53:50

Mooi hoor!

Thea 2018-05-24 13:08:14

Eindelijk een reactie van ons uit venray op dit moment zitten wij op de regen te wachten die voorspelt is maar niet wil komen het dondert aan alle kanten. De foto,s zien er geweldig uit. Noorwegen heeft natuurlijk zijn eigen geschiedenis die is voor mij onbekend. Wel weet ik dat het een dun bevolkt land is en erg duur maar daar zijn jullie natuurlijk wel achter. De schilderijen op de foto,s zijn dat wandschilderingen ? Ben hard aan het studeren en voor mijn opleiding in de meterik en voor muziek. Op 19 juni praktijkexamen klarinet, voorlopig is het dan klaar. Met de gezondheid gaat het redelijk af en toe wel last van vermoeidheid. Geniet van jullie vakantie.

Tineke 2018-05-27 16:41:14
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.