Sarre, 33° Zonnig

Italië, Sarre

In Valle d’Aosta ligt één van Europa’s mooiste natuurgebieden, het Parco Nazionale Gran Paradiso. Het park dankt zijn naam aan de ruim vierduizend meter hoge Gran Paradiso en is zo’n zeventigduizend hectare groot.

Ooit was het het jachtterrein van de koningen van Savoya, maar in 1920 werd het een nationaal park – het eerste binnen de Italiaanse grenzen. Tijdens een wandeling door het park heb je zomaar de kans om een steenbok, een gems of een roofvogel te spotten.

Vandaag gaan wij naar het prachtige plaatsje Cogne wat in het Nationaal Gran Paradiso ligt. Al slingerend rijden wij langs de snelstromende Grand Eyvia rivier, waarin grote keien liggen, naar het op 1500m hoog gelegen Cogne met onderweg adembenemende vergezichten en links en rechts van de weg een soort Hans en Grietje huizen opgetrokken uit natuursteen met prachtige leistenen daken en met een schitterende bloemenpracht. De temperatuur hier boven is 22°. Een aangename temperatuur in vergelijking met de 33° in de vallei. Cogne is een gemoedelijk plaatsje met 1320 inwoners wat ligt in een betoverende omgeving. Je merkt hier dat het seizoen teneinde loopt. Er zijn maar weinig toeristen

Om 5 uur moeten wij weer terug zijn, want er wordt een barbecue voor ons verzorgd. Wij hebben het geluk dat we een slagersechtpaar in ons midden hebben, die dit voor ons verzorgen. Een aantal dames zorgt voor salades. En natuurlijk is iedereen weer op tijd terug voor deze gelegenheid. En wat hebben ze zich uitgesloofd.
Na de barbecue 's avonds nog Canasta gespeeld bij Jan en Marie José.

Proeven van Aosta
Vriendschap is iets om regelmatig op te toosten. Dat kan in Valle d’Aosta met de traditionele coppa dell’amicizia, een houten bokaal gevuld met warme koffie, grappa, kruidnagels en kaneel. Iedereen aan tafel drinkt er steeds een slok van, uit de verschillende tuitjes, totdat de bokaal leeg is.

De kleinste regio van Italië heeft de hoogste wijngaarden van heel Europa. Tot ver boven de duizend meter groeien de druiven. De bijzonderste wijn uit deze regio is de Blanc de Morgex et de La Salle, die ook wel Bianco dei Ghiacciai, ‘Witte gletsjerwijn’, wordt genoemd. De druiven voor deze wijn rijpen in de hoogste wijngaard van Europa, aan de voet van de Monte Bianco. Letterlijk een wijn van niveau!

Geschreven door

Al 8 reacties bij dit reisverslag

Ziet er allemaal weer heerlijk uit 😎

Helenr 2023-09-10 08:05:17

Daar wil je toch bij zijn!!

Rieks 2023-09-10 08:38:36

Dat ziet er goed uit allemaal. Wat een mooie streek.! Blijf met volle teugen genieten.

Marianne en Hans 2023-09-10 10:17:25

Jullie treffen het toch elke keer met zulke culinaire (slagers)collegae . Mooie streek . Doe Jan en Marie José maar de groetjes van ons .

John en Marianne 2023-09-10 13:57:14

Wat een prachtige omgeving, net een sprookje.

Thea 2023-09-10 21:56:37

Wat is Italië toch mooi daar! 🌄

Thea 2023-09-12 20:11:28

Dat is weer genieten, wat een pracht reis. Hans en Greet waren weer in hun nappie!! Wil je beide de groeten van ons overbrengen? Groet van ons en ook aan Wim.

Adri 2023-09-14 12:04:28

Ellen, je schrijft interessante verslagen van de steden en het land! Bijzonder zo’n slagersechtpaar in jullie midden 😋 Jullie genieten van mooi weer. Groetjes, ook voor Wim

Korrie Pettinga 2023-09-23 22:57:56
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.