Van Quéntar naar Granada

Spanje, Quéntar

Zeer goed geslapen na de lekkere wijn / kaas avond. En wat volgde was - alweer - een prachtige etappe, te beginnen langs de beek Aguas Blancas, koffie met Gary in Dúdar, ( foto) en daarna een forse klim met als prettige bijkomstigheid fraaie uitzichten. Gary ontmoette ik 1 x eerder, hij schijnt 84 te zijn en is verslaafd aan Camino. Zijn ogen verraadden een ongekende levenslust. Heerlijk !
Verder, richting Granada. Een fietser komt mij tegemoet, stapt af, plukt iets en geeft het aan mij: esparagus…? Het smaakt niet gek. En de man maakt meteen even een foto van mij met op de achtergrond de hoogste berg van Spanje, de Mulhacen. Deze wandeling van 17 km kan ik jullie van harte aanbevelen. Geen mooiere manier om deze provincie-hoofdstad te benaderen. Ineens sta je oog in oog met het Alhambra … wat indrukwekkend! Ik besloot er maar direct, inclusief rugzak etc, naar toe te lopen. Een ticket had ik al 1 1/2 maand eerder moeten boeken maarja… toen had ik niet durven hopen hier vandaag ‘alive&kicking’ te staan. Mijn best wel zware, zwetende en ellendige 20 minuten richting ticketshop ( namelijk omhoog en omhoog) werden niet gehonoreerd. Everything sold out ! Gelukkig hadden ze wel goed drinkwater. Dus koerste ik naar mijn Hospederia waar ik vriendelijk doch erg onverstaanbaar ontvangen werd. Gelukkig is er 1 Engels - sprekende zuster en in dit prachtige complex krijg ik een fijne kamer+ badkamer met uitzicht op de tuin. Eén voorwaarde is hier: je moet om 22.00 u binnen zijn.
Na wat opfris-actie loop ik naar de catedral en naar de tourist-info. Daar adviseert men mij vooral vanavond online de Alhambra - ticketshop te bezoeken voor ‘last - minute’.
Ondertussen is mijn enige echte Hilversumse buurman Arno ook in Granada aangekomen ( hij begint zijn Camino Mozarabe morgen) en ik heb al een superleuk café ontdekt waar ik later met Arno gezellig bier + tapas nuttig. Tenslotte pakken we nog een terrasje en dan is het de hoogste tijd.
Ik loop de inmiddels al wat bekende straatjes terug naar mijn logeeradres en kan jullie ook nog laten weten dat ik, weliswaar met veel moeite, een ticket heb voor morgenmiddag voor het Alhambra !!! Joepie !!

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Gelukkig toch een kaartje want je moet T Alhambra toch echt gezien hebben. Wat leuk dat je klein feestje had met Arno. Ook nog van de pata negra gesnoept? Slaap lekker en veel plezier morgen 🥰

Ellen 2025-04-03 00:00:19

Enhorabuena campeona om Granada te bereiken en voor de ticket voor morgen te hebben. Maar pas op met die toro achter jouw jiji Vanmorgen op mijn werk dacht ik...wat zou ik graag met Nanette onderweg zijn...betere gezelschap kan het niet. Geniet van de mooie stad morgen en slaapwel

Carmen 2025-04-03 00:04:32

Wát een mooie plaatjes weer! en wat leuk om Arno daar te ontmoeten. Geniet vanmiddag van het Alhambra, het is práchtig!

Pia 2025-04-03 07:55:42

Dit klinkt als een topdag op weg naar en in Granada, de foto’s laten zien dat het er prachtig is en dat je enorm geniet. Waar staat die 200 km voor bij de entrada, je volgende doel Cordoba? Maar eerst genieten van het Alhambra, mooi dat je een kaartje hebt last minute. Plezier vandaag!

Janneke 2025-04-03 08:04:34

Tu historia y tus fotos son muy hermosas y divertidas!

Vera 2025-04-03 08:09:19

Heerlijke foto’s (de Mulhacén😊), wat een leuke ontmoetingen en geweldig dat het gelukt is met het ticket!

Astrid 2025-04-03 08:35:34

Heerlijk slapen met een ticket in je zak. Dit was je doel en dat gaat dus lukken. Geniet ervan en de Mulhacen steeds op de achtergrond. Misschien gaat dit er nog van komen. Slaap lekker en heerlijk toeven in de Alhambra. 😃🙋🏻‍♀️

Phlip 2025-04-03 09:21:00

goed gedaan!! veel plezier daar.

henny 2025-04-03 09:29:38

Wat een heerlijke dag! Veel plezier in het alhambra! Xxx

Nathalie 2025-04-03 09:43:52

Bijzonder hè het Alhambra en wat een uitzicht over de stad. Vergeet Albaicin en Sacromonte niet te bekijken, ook heel bijzonder. Wel klimmen! Veel plezier daar!

Jan Willem 2025-04-03 13:23:20

Wat een geluk dat je toch een ticket hebt voor het Alhambra; wij hebben jaren geleden ook heel Granada met een taxi moeten doorkruisen om bij het VVV tickes af te halen. Maar het was de moeite waard. Ook weer mooie fotos op weg ernaartoe. Geniet er maar van, net zoals wij van jouw reisverslag doen

wim (en Carolien) 2025-04-03 13:35:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.