Vandaag reis ik naar het beginpunt van de Camino dos Faros. Plan is om tot Muxia te lopen, zo’n 150 kilometer in ?? dagen.
Met de opkomende zon, nog net achter de heuvels, loop ik naar de bushalte. Het zal wéér een mooie dag worden. Ik geloof dat ik deze weken m’n poncho een uur en m’n jack een halve dag heb gedragen. Zeker, ik blaas wat blauwe lucht + zon jullie kant op !
De bus raast over de Spaanse wegen, ik boek ondertussen een hotel in Malpica, en binnen 1,5 uur sta ik in Carballo, op de overstap-bus te wachten. Een stel spreekt mij aan, in het Spaans .. of dit de busstop voor Malpica is? … Daar kan ik Si op zeggen. Aardige lui, uit Madrid, hebben huis in Malpica en reizen met OV daar naartoe. Blijkt dat ze ook nog eens een Nederlandse schoonzus hebben en voordat ik t weet zit ik met deze Monique aan de telefoon. JuanCarlos en Marie zijn heel gezellig onderweg en wijzen mij na aankomst goede eettentjes. Fijn! Ik kan pas om 13 u in het hotel terecht dus nu koffie in bar Larada, het is hier een drukte van belang, surfers, strand-gangers, alle leeftijden, ik pas er best tussen. Later verder ..
Dit deel van mijn reis door Spanje vond ik best spannend: gaat ‘t qua timing goed aansluiten op de Camino ? Lukt ‘t met die bussen qua dienstregeling? Is er nog een kamer te boeken? Hoe zal het weer zijn? Eigenlijk gaat alles prima, gelukkig.
Morgen loop ik de eerste etappe naar Niñons en daarna … geloof t of niet: één hele dag rust.
Na een paar uren slenteren, de komende route verkennen, door de zee lopen, en een stevige lunch lig ik nu 19.00 u uitgeteld met de benen omhoog, die willen even niets meer. Bovendien hangt er een dikke wolk mist over dit havenstadje, het koelt goed af. Deze dag is klaar!
Geschreven door Hoppa