van Jérez de Marquesado naar Marchal

Spanje, Jérez del Marquesado

IJskoud huis, met kleren aan geslapen. Om 8.40 u zomertijd loop ik me warm op een vriendelijk pad. En minutenlang roept de hop 🐦 mij toe: hophophop!
Buiten is het ook koud maar anders, lekker.
Tegen 10 u ontbijt. Leuke tent. Juan komt binnen, vertelt dat Josefa met een beenblessure moest achterblijven in Alquife. Die zal ik niet meer zien. Juan uit Valencia is de enige andere pelgrim die ik tot nu toe ben tegengekomen.
Het is zulk mooi weer: terwijl ik loop rits ik mijn broekspijpen af en rol ze naar beneden, ziet er niet uit maar geen zin om te stoppen. Dat doet de boer wél, als hij op zijn tractor omhoog rijdt uit de BadLands. In voor mij best te verstaan Spaans legt hij mij, ongevraagd maar altijd welkom en leuk, het vervolg van de weg uit. Ik vind die Badlands prachtig en loop tussen olijven en amandelen door, waartussen van alles bloeit. Ook op zondag wordt op het land gewerkt; met trimmers wordt de aarde rondom amandelbomen van onkruid ontdaan. Jammer dat die dingen zo’n herrie maken. Verder kom ik een paar fietsers tegen.
In Guadix eet ik m’n yoghurtjes op, op een bankje in de schaduw. En smeer met factor 50! Daarna volgt een wat saaier stuk maar al snel wordt het weer prachtig langs en door de kloof. Hele stukken dennen bos, heerlijk halfschaduw. Doodstil op vogels na. Super !!!
Late uitgebreide lunch in Purullena, rommelig dorp. Echte Spaanse zondags - gezins gezelligheid en aanverwante herrie. Juan komt hier ook binnen. In de namiddag- hitte loop ik verder, naar een bijzondere Albergue in een grot. Deze hoort ook bij de Association, dus ff bellen met hen, code invoeren, sleutel pakken en binnen ! Juan volgt, en vlak ná hem komen Mercedes en Paco van de Association ons onverwacht ( met een auto ) ophalen voor een afscheidsfeestje in La Peza. Ray, de hospitalero daar, vertrekt na 2 maanden en wordt door velen uitgewuifd. Als special krijgen de aanwezige pelgrims een stempel in hun pelgrimspaspoort van bijenwas, heel mooi ! Er wordt gezongen, speciale sterke drank geschonken ...en Santiago-taart gegeten. Voor mij is het de eerste echte ontmoeting met allerlei pelgrims die nét 1 dag / etappe voor mij uitlopen. Heel apart, ik helemaal solo (Juan en ik hebben noch klik, noch gemeenschappelijke taal ..) en zij met circa 8 als zogenaamde Camino-familie. Terug naar de grot, en meteen naar mijn slaapgedeelte. Internet is hier niet dus weg met de telefoon en slapen !! Alweer een heel fijne dag ! Nog twee etappes en dan: Granada !

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

¡Maravillosas historias y hermosas experiencias Nanette!

Wim 2025-03-29 23:44:59

Alles goed met jouw Nanette? Ik mis jouw reisverhaal. Moet wachten tot morgenavond? Amaai dat gaat te veel zijn. Nog een fijne rust

Carmen 2025-03-30 23:32:11

Wat een mooie stempel! leuk! xxx

Nathalie 2025-03-31 15:42:33

Die klaprozen, prachtig! Ook die mega blauwe lucht, geweldig zeg. Zo te horen heeft de zwarte kat je een mooie dag bezorgd ;) Bedankt voor je mooie reisverhalen, geniet er erg van. Knuf van mij X

Marjolijn 2025-03-31 16:15:59

Het valt me op dat je tijdens deze tocht minder pelgrims tegen komt als bij de vorige he? Wel leuk die laatste foto. Heb je gehoord van aardbeving in Myanmar? ik heb Cornelie geappt of ze last had in Thailand van die beving, maar dat we niet het geval. Gelukkig.

wim 2025-03-31 16:49:04

Wat een mooie foto's. Je boft maar met weer. Hier trouwens ook mooi. Nog wel een koud begin , net als bij jou. Groetjes

Atie 2025-03-31 17:38:09

Niet leuk voor Josefa, maar wel fijn dat jij nu van haar af bent! Je maakt dus een flinke omweg via Marchal. Voordeel is dat je langer van die mooie Sierra Nevada kan genieten. En dan als kers op de taart Granada!

Cecile 2025-04-01 11:06:23
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.