Verder ….. richting Fisterra / Finisterre

Spanje, Santiago de Compostella

Zo onaantrekkelijk als de laatste kilometers gisteren waren zo aantrekkelijk zijn ze vandaag: na bezoek aan ‘the Pelgrim Office’ 2 keer rechtsaf, en voor je t weet loop je over heerlijke landweggetjes.
In het Office, waar je je Compostela / oorkonde krijgt, word ik allerhartelijkst ontvangen door Herman, lid van het bestuur van het Nederlands Genootschap van Sint Jacob. Hij stuurt me naar de Nederlandse huiskamer aldaar, die net 1 dag geopend is; Joke en Jan (ook vrijwilligers ) bieden me koffie en stroopwafels aan. Direct allerlei gezellige leuke gesprekken, bijv wat Herman meeneemt in z’n graf: z’n Camino-oorkondes én zijn mini - botafumeiro. Aan hem namelijk de eer af en toe aan De Giga Botafumeiro in de catedral te mogen slingeren !
Tijd om te gaan. Vanaf vandaag zijn de trajecten voor mij nieuw en ik wil richting Finisterre lopen. Het is al best warm, wat zeg ik: ‘t is strakblauw ! Ik geniet van de heerlijke paden en werp een laatste blik achterom op de stad. Onderweg kom ik bijna niemand tegen, de vogeltjes zingen, ik ga best lekker. De natuur krijgt er iedere dag een tintje groen bij, loop je langs huizen/boerderijen dan ruik je jasmijn en loop je door de bossen dan is het de geur van dennen en eucalyptus. Dit is wel een heel aangenaam stukje Galicië. Ik zie huizen waar ik best een tijdje zou willen zitten. Na de late lunch komt er een klim, zo-een waarvan je denkt ‘komt hier nóóit een einde aan?’.. maar ook dat overleef ik. Mijn etappe eindigt in Negreira, waar ik helaas tot nu toe niks positiefs over kan melden, behalve dat de supermarkt nog open was… ik heb daar wat gekocht (oa gazpacho) voor een privé-feestje op mijn 1-persoons-kamer, die verlicht wordt door één kale peer. Morgen weer verder !!
PS het verhaal over de Via Crucis / Translatio van gisteren heb ik daar nog onder geplakt.
Dag lieve lezers, ik zie weer uit naar jullie commentaren !

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat een prachtige omgeving daar zeg, en wat krijg je mooie foto's met die blauwe lucht. Die kleine zwarte rakker heb je ook weer leuk op de plaat gezet hihihi. Slaap lekker en morgen weer veel plezier! Liefs! X

Marjolijn 2023-04-04 22:53:00

Vandaag twee verslagen in één keer gelezen. Het ziet er allemaal zo prachtig en aanlokkelijk uit, genieten weer! En wat loop jij als een speer zeg. Ik ben nu al benieuwd naar de Dos Pharos. Go Nanette go!

Astrid 2023-04-04 23:34:28

Nu we hier gelukkig ook weer zon hebben, kan ik me nog beter voorstellen hoe heerlijk je daar loopt. Nu al je 3e oorkonde op zak en nog 2 weken genieten voor de boeg. Gerard Reve zou zeggen: 'Je vraagt je wel eens af, waar hebben we het aan verdiend?' Veel liefs.

Cecile 2023-04-05 10:39:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.