Dag 20: Kusadasi - Cumhuriyet

Turkije, Cumhuriyet

Eurovelo 8

KM 60/815 - HM 595/10.052 ⛅️22°
Eurovelo routes vormen een netwerk van fietsroutes die door heel Europa lopen. Deze fietsroutes zijn ontwikkeld door de European Cyclist Federation (ECF). Deze organisatie heeft als doel om veilig, duurzaam en grensoverschrijdend fietsverkeer te bevorderen. De routes zijn gemaakt voor langeafstandsfietsers die Europa willen verkennen op hun tweewieler. Je hoeft echter niet de gehele route te fietsen. Ook recreatieve fietsers die bijvoorbeeld een paar etappes willen fietsen kunnen de route gemakkelijk oppakken. Elke route is genummerd en verbindt historische steden met prachtige landschappen en belangrijke toeristische attracties.
Momenteel zijn er 17 Eurovelo Routes die het Europese continent doorkruisen. Deze routes strekken zich uit over duizenden kilometers aan fietspaden en verbinden de meest uiteenlopende landen met elkaar.
De Eurovelo 8 oftewel de Mediterrane route is 7.350 km lang. Deze route volgt de zonnige kustlijn van Spanje naar Cyprus. Onderweg doorkruis je landen zoals Frankrijk, Italië, Kroatië en Griekenland.
In Turkije is helaas maar een klein stuk van de route ontwikkeld, namelijk van Efeze naar Pergamum. Ik kan vanaf vandaag en de komende dagen deze route volgen.
Na het omelet ontbijt, verlaat ik Kusadasi. Verder van het stadje zijn er alleen nog all-inn resorts met waterparadijzen. Sommige met Kremlin torens, om de belangrijkste doelgroep zich thuis te laten voelen. Als ik die ook achter mij heb gelaten, kom ik in een fraai natuurgebied met o.a. flamingo’s. Ik kom weinig plaatsjes tegen dus ben blij als ik nog ergens een Turkse koffie kan scoren. De kustweg is verder rustig en fraai, met af en toe een klimmetje. Het laatste deel is grotendeels vlak, maar wel met behoorlijke tegenwind.
Mijn appartement voor vandaag heeft opnieuw zeezicht. Jammer genoeg zit er wel een behoorlijk drukke autoweg voor….Het enigszins afgelegen huis past prima bij de desolate sfeer die in het dorpje heerst. Er loopt dus een autoweg doorheen en over een strook van een paar kilometer tel ik zeker 30 supermarkten, allemaal met weinig klandizie. Zou het soms een vakantie-oord voor gepensioneerde kruideniers zijn ? Aangezien er geen restaurants dichtbij zijn, moet ik zelf mijn kostje koken. Op overweldigend verzoek van de hele fietsgroep en bij gebrek aan alternatieven maar weer het succesrecept, pasta met worst !

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Pasta met worst, een prima bodem voor de volgende fietsdag!

Joost 2025-04-29 18:57:22

Beste Willem, Ik wil je dit al langer sturen en het beetje verlegenheid dat ik in me heb hield me tegen, tot nu, dus bij deze, alles overboord. Ik geniet elke dag van je schrijfsels, je hebt een scherpe doch eerlijke pen, helemaal to the point. Ik geniet van de tocht die jij maakt, de foto's, het verslag. Ik wil alleen maar laten weten dat ik op een gezonde manier jaloers op je ben en hoop ooit in je voetsporen mag treden. In 1986 deed ik mijn eerste tochten als 16-jarige en heb opnieuw een reisfiets aangeschaft. Het is van een ander kaliber, maar donderdag vertrek ik voor een 3-daagse van Antwerpen naar Middelburg, een stukje Eurovelo 4 naar Hellevoetsluis via de Deltawerken en weer terug. Het leuke is dat mijn zoon van 12 mee gaat rijden en ik hoop dat we ooit samen dezelfde tochten kunnen maken dan jij nu doet. Bedankt voor de glimlach die je elke dag op mijn gezicht tovert en nog veel succes en genot tijdens je tocht. Met fietselijke groeten. Dieter

Dieter 2025-04-29 19:00:29
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.