Dag 11: Nancy

Frankrijk, Nancy

Stanislas

Na 10 dagen fietsen, dan vandaag de eerste rustdag. Ik heb het wel nodig, de afgelopen periode was best zwaar. Niet zozeer de afstanden of het klimmen, maar vooral het fietsen met het hete weer, waar ik slecht tegenkan.
Vandaag ontwaak ik, na uitslapen, met mooi weer, zo’n 23 graden en een zonnetje. Na rustig ontbijt en corvee (oa boeken accomodaties komende periode) doe ik een rondje Nancy.
Nancy is niet de hoofdstad, maar wel de mooiste stad van Lotharingen. Vooral het gedeelte rond Place Stanislas is bijzonder fraai. Dit plein is genoemd naar de Poolse vorst Stanislas Lesczynski die Lotharingen van zijn schoonzoon Lodewijk XV had gekregen ter compensatie van zijn vergeefse aanspraken op de Poolse troon. Hij bezorgde de stad een metamorfose, die als gezegd nog steeds zichtbaar is. Mijn gebruikelijke privé-gids is in Katwijk achtergebleven, dus ik moet het allemaal zelf uitzoeken, wat niet meevalt.
Daarom doe ik het verder rustig aan, het heet niet voor niets een rustdag….

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Dat is tobben zonder je prive-gids Is toch gelukt De temperatuur is nu aangenamer om te fietsen gelukkig

Marjan 2023-09-14 20:25:15

Alles beter dan onze Poolse gids. 😜😜

Robbierob 2023-09-14 20:55:11

Zeg kruideniertje, wie bedoel je precies met Poolse gids? 😈

Prikkieprik 2023-09-14 21:18:49

Mooi hoor Nancy echt een rustdag waard! Met veel gliter en goud!

henk de leeuw 2023-09-14 21:39:33

een rustdag kan goe doen

Harry 2023-09-18 12:13:26
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.