Dag 6/7 Reisdag naar Préronne

Frankrijk, Péronne

Maandag, 28 augustus

De zon schijnt op het bedauwde gras van de camping als ik de rolluiken open doe. Vandaag gaan we op pad naar de eerstvolgende bestemming in Peronne in Frankrijk. Na een uitgebreid afscheid van Astrid en Pip rijden wij, altijd met een beetje weemoed, de Keulseweg op richting Maastricht. Het is redelijk rustig op de weg en via Luik, Namen, Charlerois en Mons rijden we naar camping du Port de Plaisance aan de Somme in het midden van Frankrijk.

Nadat wij gisteravond hadden besloten om richting Bretagne te gaan, kregen we contact met onze vrienden Rob en Joke, die dezelfde kant op gaan. Toevallig hebben zij dezelfde camping uitgekozen en staan ons op te wachten als wij de camping oprijden. Wat een onverwachts en fijn weerzien! De receptie is pas om half 5 open, maar je mag een plekje uitzoeken en je later melden. We staan tegenover elkaar op hele mooie, ruime plekken en als de caravan op zijn plaats staat is het al weer tijd voor een glaasje prik. Het is een prima overnachtingscamping met mooi, schoon sanitair en noteren deze camping in ons boekje. De caravans en campers stromen langzaam binnen en we besluiten hier 2 nachten te blijven, zodat we het stadje Peronne morgen kunnen bezoeken. Na het eten loop ik met Indi nog een stukje langs het rustig kabbelende riviertje en luister naar het gedobber van de bootjes. Op tijd zoeken we ons mandje op.

Dinsdag 29 augustus

Het zonnetje probeert door de wolken te breken en de temperatuur een beetje op te krikken als we opstaan. Brr het is slechts 12 graden buiten! Het warmt echter al snel op en onder het genot van een geurend kopje koffie bekijken we de rituelen van de vertrekkende campinggasten.

We rijden naar het stadje en parkeren de auto in het centrum. Het is een typisch Frans stadje met 3 banken, een pharmacie, kapper en een aantal kroegen. Via een zijstraatje komen we bij het museum van de Grote Oorlog 1914/1918. Van juli tot september 1916 vond tussen Albert en het oostelijker gelegen Péronne de Slag aan de Somme plaats, de grootste veldslag uit de oorlog, waarbij in totaal, in heel korte tijd, ongeveer een miljoen soldaten om het leven kwamen.

Het epicenter van de Eerste Wereldoorlog, zo zou je deze streek wel kunnen beschouwen. De kleine begraafplaatsen zijn keurig onderhouden en er zijn allerlei herdenkingsplekken aan dagen of gebeurtenissen uit de strijd. Nederland was in de eerste WO neutraal en daardoor beleven we het herdenken van de tweede WO veel sterker dan in Frankrijk. Zij hebben in beide wereldoorlogen heel veel offers moeten brengen.

We slenteren onder een dreigend wolkendek langzaam terug naar de auto en maken nog een paar foto’s. Bij de Intermarche doen we de boodschappen, lunchen op de camping en sluiten de dag af met een heerlijk glaasje prik onder een behaaglijk, schijnend zonnetje, terwijl de nieuwe campinggasten al weer binnen stromen. Morgen gaan we weer verder en Rob en Joke reizen nog een paar dagen gezellig met ons mee.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.