Dag 13: Faro - Ferragudo

Portugal, Ferragudo

Langs Louis & Oom John

KM 81/630 - HM 698/5.592
Het was een lange fietsdag, maar wel een route om in te lijsten zo mooi ! De weersomstandigheden waren perfect, en zelfs de wind had ik het grootste deel van de route in de rug.
Vanuit Faro kom ik direct in een natuurgebied, dat overgaat in het vliegveld. De sinaasappelbomen groeien zo’n beetje tot het gereedstaande Transavia-toestel. Ook bij de luchthaven is het prima fietsen. De drukke rotonde wordt overbrugd met een fietsbrug, waarvandaan ik een goed uitzicht heb op een prachtige beeldengroep bij het verkeersplein. De XL beelden van naar vliegtuigen kijkende mensen is goed geslaagd.
Daarna direct het volgende natuurgebied in, over vlonders waarop het prettig fietsen is. De aankomende vliegtuigen vormen een extra attractie. Na een kilometer of 15 is het uit met de pret, want het kustgebied daar is veranderd in 1 grote golfbaan. Ik ben aangeland bij Vale do Lobo, een lustoord voor bemiddelde mediamagnaten, voetbaltrainers en kruideniers. Helaas kan ik Louis van Gaal niet vinden (ben ik nu zo stom of…) en ook de rijke tak van de familie De Mol vraagt mij niet op de koffie. Die bestel ik dan maar even verderop op een wat budgetvriendelijker locatie.
Het eerste stuk van de route eindigt in Albufeira. Wie van Engelse toeristen houdt, zit hier goed. Er is ‘s avonds FA Cup voetbal en men is rond het middaguur al goed aan het indrinken. Het kledingadvies voor de heren: roodverbrand ontbloot bovenlijf met tattoos en voor de dames: zo weinig mogelijk aan, ook als je moddervet bent !
Ik fiets lekker door, want ik moet nog een stukje. Ik ben in goeden doen, want bijna 700 hoogtemeters trap ik vandaag moeiteloos weg.
Mijn overnachting voor vannacht is een soort vakantiedorp, compleet met zwembad en restaurant. De gegrilde vis heb ik vandaag wel verdiend, lijkt mij !

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

En ik maar zwaaien toen je langs de golfbaan reed 🤓😊

Robbierob 2024-04-21 07:18:01

Willem, goed bezig. Wil je iets vertellen over de temperaturen en wind?

Gerrit 2024-04-21 08:42:57

@RobDeGrutter sorry, ik zag wel iemand zwaaien, maar ik dacht dat het Peter Gillis was…😀

WillemDeMol 2024-04-21 21:11:42

@Gerrit temperaturenin Portugal tot nu toe perfect met 20-22 graden. Wind heb ik geen last van gehad

WillemDeMol 2024-04-21 21:13:11
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.