Dag 13: Charmes - Fontenois-la-Ville

Frankrijk, Fontenois-la-Ville

Camping Life

KM 74/854 - 225/2.877
Bij het verlaten van het appartement breek ik bijna mijn nek over een loszittende traptrede in de hal. Gelukkig niks gekneusd of gebroken, constateer ik dat het fietsje nog steeds in de garage staat.
Vrij snel in de morgen voel ik de eerste druppels en inderdaad volgen wat lichte buitjes. Ze duren niet lang en ik kan steeds even schuilen onder de bomen. De route is vandaag makkelijk en best mooi. Echter, de mens is snel verveeld en ook ik heb na enige tijd die kanalen wel gezien. Tevens weinig leuke dorpjes onderweg en al helemaal geen horeca waar ik koffie kan drinken.
Bij Epinal verruil ik de Moezel voor het Canal de l’Est, het uitzicht blijkt groen en mooi maar meer van hetzelfde.
Zo rond Chamousey passeer ik de waterscheiding. De regendruppel die links van dit bord valt, stroomt naar de Noordzee en de druppel die rechts ervan valt stroomt naar de Middellandse Zee. Inmiddels is het trouwens droog en bemerk ik het voordeel van het passeren van deze waterscheiding. Het gaat ineens lekker naar beneden en ik kan dus fijn tempo maken.
Mijn bestemming Fontenoy-le-Chateau is verreweg het mooiste dorpje vandaag. Helaas was er voor uw dienaar geen plaats in de herberg. Wellicht komt dit omdat er een verhuurstation van Le Boat is gevestigd. Ik hoop alleen dat deze huurbootjes niet de richting opvaren waar ik vandaan kwam. Ook vandaag kwam ik namelijk een stuk of 50 sluizen tegen.
Na wat loslopende geiten omzeild te hebben, moet ik nog aardig klimmen om bij het zusterplaatsje Fontenois-la-Ville te geraken. Daar heb ik een camping gevonden waar ik een kamer heb kunnen huren. Het wordt gerund door Nederlanders, ze hebben, waarschijnlijk uit pure noodzaak, ruime diversificatie toegepast met een camping, B&B, gites, brocantes en een cafe (koffie met appeltaart uiteraard). Bij aankomst krijg ik een upgrade naar de Gite, wat wel fijn is. Ik kan er ook eten, dus ik heb mijn camping-smoking niet voor niets meegenomen !
Ook hier wordt het oppassen want de badkamer is nogal ongelukkig gebouwd, met een rare traptrede. Moeilijk uit te leggen, maar risicovol als je er slaapdronken ‘s nachts uit moet.

https://youtu.be/U9iR1X_aeGc?si=hHv0HYCSgvwP4-dd

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Hallo Willem, ik ben bij toeval je reisverslag tegengekomen. Erg leuk, je schrijft beeldend! Voor mij veel herkenning, want in 2011 heb ik (ook alleen) dezelfde route gedaan. Toch is ook al veel aan de route veranderd, er zijn nogal wat nieuwe fietspaden bijgekomen. Ben benieuwd naar je volgende ervaringen, goede tocht verder!

Tanja 2023-09-17 09:58:01
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.