Wandeldag van Hida naar Takayama

Japan, Takayama

Ik zag vanochtend een oude vrouw uit haar huis komen met een zakje vuilnis. Ze liep langs de tempel, stopte, boog, stond nog even stil en liep naar de afval plek, waar ze haar vuilnis bij legde. Op de terugweg pakte ze alle blaadjes van de weg en gooide ze in de tuin bij de tempel. Voor haar huis deed ze hetzelfde en gooide de blaadjes bij haar planten.
Zo, mijn straatje is weer schoon.
Bij de kruising zit een vrouw het verkeer te tellen met een apparaat. Even verderop staat een teller met bord en papier. Bij diverse kruispunten wordt geteld.
Er is ochtend markt aan de rivier. Daar gaan we eerst eens kijken. Er wordt veel groente verkocht en van alles in luchtdichte plastic zakjes, wat wij niet kennen. We mogen paddestoelen thee proeven. Het lijkt meer op bouillon dan thee. Er is bijvoorbeeld ook bonenthee. We kopen een Japanse snack: Takoyaki. We kunnen het niet echt waarderen. Het zijn plakkerige bolletjes op een satéstokje. De Japanners doen hun inkopen op deze markt. Opvallend is, dat er kleine hoeveelheden groente en fruit verkocht worden.
We nemen de trein naar Hida om daar te wandelen. Hida ligt 15 km ten noorden van Takayama. In Hida zijn veel heiligdommen en tempels. We kijken onze ogen uit. Langs een van de tempelcomplexen is een stroompje aangelegd, waar enorme karpers in zwemmen. Ze hebben allerlei kleuren. Geel, wit, oranje, zwart. Ze zwemmen tegen de stroming in.
Hier stroomt ook de Mayagawa rivier. We lopen er weer een stuk langs. Het is een mooie rivier. Breed, met rotsblokken en stuwen.
Jeroen wil terug lopen naar Takayama. Frank gaat liever met de trein. Het is heerlijk weer. En ik heb ook wel zin om te lopen. Samen met Jeroen probeer ik langs de rivier te lopen. Dat is onbegonnen werk. Op veel plaatsen kan je niet bij de rivier komen. We besluiten de kortste route te nemen. Er zijn hier veel boeren, die allerlei gewassen verbouwen. Ook rijst! We lopen tussen de velden door en hebben mooi zicht op de omliggende bergen. Het laatste stuk is langs een drukke weg het is spitsuur. De auto's razen langs. De zon gaat onder en de lucht kleurt rood. Als het al donker is wandelen we Takayama binnen.
Frank is lekker uitgerust. We vinden een goed ramen restaurant. Keuze uit uit 2 gerechten in verschillende hoeveelheden. Nadat we een poosje gewacht hebben, mogen we aan de counter zitten, zodat we in de keuken kijken. Het klaarmaken van de gerechten gaat heel gedisciplineerd. En het eten is heerlijk.
Ik sluit de dag af in de onse van het hotel. De onse is een grote gemeenschappelijke badkamer. Je loopt er in je kimono naar toe (op elke hotelkamer liggen kimono's). Eerst was je je op een krukje met de handdouche en dan....het heerlijke warme bad in. Zalig na zo'n lange wandeldag.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Ik ben benieuwd naar de rest van de foto’s van jullie wandeling. Het klinkt als een hele interessante reis.

Kim 2023-10-19 19:35:53

Wat een leuke (niet altijd lekkere) plaatselijke markt. Jullie maken wel weer de nodige hele mooie wandelkilometers. Zo beleef je het land en de natuur veel beter. Je neemt de tijd om alles wat je tegenkomt goed in je op te nemen. Heerlijk om al die opgeslagen indrukken mee naar huis te nemen.

Jos 2023-10-21 00:16:20

Hoi Rina en Jeroen Wat een fantastische reis met mooie schitterende foto’s Ik geniet ervan en krijg al weer heimwee om naar Japan toe te gaan. Veel plezier. Gert. Helen

Helen Noya 2023-10-21 18:45:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.