Vandaag om 10.30u het taxi busje voor de deur voor onze laatste excursie, de wandeling op sneeuwschoenen, nou ja, sneeuwplaten (of zoiets). We krijgen laarzen aan van de organisatie als we dat willen, en ja, dat willen we wel. Maatje of 2 groter, dan kunnen er 3 paar sokken inš¤£.
We wandelen de heuvels van vuokatti in, dat gaat makkelijk met deze sneeuwschoenen met pinnen eronder. Veel grip om te stijgen of dalen, niet glad en je zakt niet heel ver weg in de diepere sneeuw. Het is leuk om te doen, de gids vertelt ons het eea over de bomen en het bos.
Op een open stuk moeras, haha in de zomer moeras, nu gewoon een grote sneeuwvlakte, doen we nog een kort spelletje. Slalom lopen met de sneeuwschoenen aan en met een geblindeerde sneeuwbril. We mogen alleen maar rechts, links, rechtdoor en stop roepen. Sjoerd is op een bepaald moment de weg echt kwijt, lachen.
Team Marco wint uiteindelijk.
We drinken warm bramensap en krijgen chocola. Lekker!
Daarna nog 20min terugwandelen naar t vertrekpunt.
We worden terug bij ons huisje gebracht rond half 2. Een leuke activiteit.
Tegen 15u gaan de kids nog naar buiten om met Tibbe (van 6 jr) en Sanne vuurtje te maken buiten. Marco gaat er ook heen en ook Marije en ik schuiven uiteindelijk aan. We drinken een biertje en bakken een worstje. Iets na 17u zijn we weer binnen, lekker warm worden bij de kachel.
Geschreven door MarcoAstridSjoerdNienke