Tena - Amazoonica - Yacuma lodge jungle

Ecuador, Yacuma eco lodge, San Pedro

Heerlijk geslapen in de jungle hut onder de klamboe.
Om half 7 werden we wakker van de wekker😳. Wel een keer wakker geweest maar door alle rust super geslapen.
Om 7 u ontbijten we met scrambled eggs, broodjes met jam en sap van boomtomaat.
Jammer dat we hier maar 1 nacht zijn, zon mooie rustige plek. Hier hadden we nog wel wat langer willen blijven.

Om 8 u alweer vertrekken met de bus richting Amazoonica, een opvangcentrum van wilde dieren. Het eerste stuk vd weg is nog geasfalteerd, daarna gaan we dieper de amazone in en hobbelen we over keien en stenen. Na ong 2 uur rijden, stoppen we bij de opstapplaats voor de kano's. We zien daar terwijl we wachten heel veel kleine rondslingerende aapjes. Zo super gaaf! We stappen in 2 kano's en varen in 10 min naar het opvangcentrum. We krijgen een rondleiding van ong een uur. 1/3 van alle dieren die wordt binnengebracht wordt weer teruggezet in de jungle, 1/3 wordt daar gehouden omdat ze niet meer in t wild kunnen leven. Soms omdat ze als huisdier zijn gehouden en niet met hun eigen soort kunnen communiceren (papegaaien en verschillende aapjes), soms omdat hun moeder doodgeschoten is bijv om te eten en ze dus niet van hun moeder geleerd hebben hoe te overleven in het wild.

Rond 12u stappen we weer in de kano. We hebben geregeld met de mensen van de Yacuma logde dat we niet terug gaan naar de bus om vervolgens een uur met de bus te rijden naar de opstapplaats naar de logde. We gaan met de kano heerlijk over het water, en lunchen aan de kant van de Napo rivier. De lunch wordt verzorgd door de Yacuma logde. In een bananen blad gerold zit heerlijke rijst met groenten en kip. Ook krijgen we nog een zakje met een banaan, peer, zoute crackers en een pakje drinken.

Na de lunch gaan we verder in de kano en stoppen nog even bij de oorspronkelijke opstapplaats waar de bus staat om onze bagage (4 rugzakjes) uit de bus te halen.
Hierna moeten we nog 20 minuten met de kano naar de lodge. We eten in de kano nog even de stukken fruit die we kochten op de markt in Otavalo. Met behulp van de buschauffeur en de mensen vd lodge weten we ook de namen van het fruit.
Pita jaya, een gele schil met stekels. Heel zoet met kersensmaak (lijkt beetje op kiwi).
Granadilla, oranje vrucht, de binnenkant lijkt op walviszaad.
Pepino, witgeel met paarse schil, smaakt beetje naar meloen.

De Yacuma lodge ligt in een prachtige omgeving met hele leuke mooie lodges. We krijgen een welkomstdrankje, een soort koude thee die we niet echt lekker vinden maar toch opdrinken als we horen dat t goed is tegen de muscitos. Daarna krijgen we uitleg over de ecolodge. Alles ademt hier eco, de shampoo gebruiken die in de douche hangt, stroom op zonne-energie tot 22u, geen WiFi. We hebben weer 2 lodges naast elkaar. Wel fijn, de lodges zijn erg gehorig en dan kan je maar beter elkaar horen. Sjoerd meldt ons bij aankomst in de lodge dat hij een enorme 'zwanus' heeft😳. Nienke vraagt heel serieus: een wat?
De uitleg van Sjoerd: een zwetende anus😂.

Om 15.30u verzamelen we ons en trekken onze laarzen aan die beschikbaar worden gesteld door de lodge en vertrekken voor een bezoek aan een lokale stam. Onderweg komen we al wat kids tegen, de reden waarom wij met lange broeken en shirts en laarzen aanlopen snappen we niet helemaal. De kids lopen op blote voeten en korte broekjes rond. Hebben die geen last van mieren, muggen en stekels aan de planten?

Bij de stam zien we hoe ze aardewerken schaaltjes maken, eten we rupsen, Marco en Bart proeven een rauwe, taai. Daarna gaan ze aan een grote prikker ingesmeerd met wat zout op t vuur. We eten alle 4 daarna nog geroosterde stukjes rups, knapperig van smaak. Als laatste zien we hoe ze chicha maken van yuca. Ik vind het zelf niet zo lekker, smaakt wat zurig.

De kinderen spelen wat met elkaar, met de voetbal en ballonnen.
We laten de gekochte voetbal achter voor de kids van de familie waar we op bezoek waren en lopen terug naar de kano om overgezet te worden naar de overkant. Het is al bijna 18u, maar de kids willen heel graag nog even zwemmen in de rivier en duiken dus nog ff snel het water in.

Om 19u klinkt de bel over t park als teken dat we aan tafel gaan. Deze dagen bij de ecolodge zijn inclusief alle maaltijden, yucasoep vooraf, daarna pasta bolognese en aardbeienmouse als dessert.

Na t eten maken we nog een kleine wandeling in t park om wat kleine insecten te spotten. We zien een enorme tarantula die een sprinkhaan naar binnen schrokt.
We drinken bij t kampvuur nog een laatste biertje en gaan om 21.45 snel naar onze hutten omdat om 22u de verlichting uitgaat en t stil moet zijn.
Moe en voldaan gaan we heerlijk slapen onder onze klamboes.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.