Waterhole Canyon & Page

Verenigde Staten, Page

Gisteren zijn we aangekomen in de plaats Page Arizona. Een stadje dat met trots vermeldt dat het al 60 jaar bestaat. Dergelijke jonge stadjes kom je wel vaker tegen in de VS. Uiteraard hebben wij Almere, maar dat is voor ons de uitzondering die de regel bevestigd.
Voor 1957 was het hier dus een stuk woestijnachtig landschap met een canyon. Maar wel bewoond door de Navajo. En bij hun moeten we ook zijn voor een permit om onze eerste uitstap van de dag te maken. We moeten deze permit halen bij een “witte trailer, met een groene rand, ongeveer 2 mijl ten zuiden van junction highway 98”. Als extra info staat er ook een foto van de trailer: Een gammel houten gebouwtje, met een raam en een deur…

Gewapend met deze info gaan we op weg, langzaam rijdend en speurend naar de trailer, zien we ‘m uiteindelijk ergens staan en voor 24 dollar hebben we onze permit. Een tien kilometer verder parkeren we bij het startpunt van het spoor die ons naar de canyon moet brengen. Steentjes markeren soms het pad, maar we komen bij een plek waar het lijkt alsof het opeens meters naar beneden gaat. Na een half uurtje speurwerk langs allerlei mogelijk paden, komen we gelukkig een stel wandelaars tegen dat uit de canyon komt en ons aangeeft waar het pad precies loopt. Geklauter (en hoe komen we ooit terug?), maar we zijn in de canyon. En wat is dit mooi zeg! Golvende rotsen links en rechts, we lopen als in een sience fiction wereld. En we hebben deze wondere wereld helemaal voor onszelf lijkt het. We dwalen anderhalf uur lang door gangen en bochten, bogen en welvingen, zonder ook maar iemand tegen te komen! Je hoort alleen je eigen adem terwijl je deze wonderlijke wereld verkend. Heerlijk en prachtig!
We zouden wel meer dan 100 foto’s kunnen laten zien, iedere bocht en afslag die we in deze canyon maken is weer een nieuwe belevenis. Je raakt niet uitgekeken, wat een ervaring!

Natuurlijk is er in de omgeving van Page ook de zeer bekende “Antilope Canyon”, waar massa’s toeristen als vee door een (prachtige) slot canyon gedreven worden. Maar ik weet zeker dat onze dag in de minder bekende “Waterhole Canyon", waar wij vandaag liepen, een veel interessantere, persoonlijke en intensere ervaring is. Dit was het voor ons zeker!

In de middag bezochten we de “Horseshoe Bend” een 270 graden kromming in de loop van de Colorado rivier. Een bezienswaardigheid. De colorado is opmerkelijk groenachtig van kleur op deze plaats. Er staat trouwens nog steeds aardig wat wind, dus onze haren en schoenen zitten inmiddels weer vol met zand.

Nadat we wat boodschappen bij de Walmart gedaan hebben, rijden we de scenic drive in Page. Na een korte wandeling zien we de dam die hier gebouwd is en ook een prachtig uitzicht over de Colorado rivier.
Oke, nu echt naar het hotel om uit te rusten, te eten wat de magnetron ons verschaft en bij te komen van deze mooie dag,


Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

De enige slot canyon he said... it will be fun he said... en zo te zien geen 38 graden deze keer ;)

Sharon 2018-04-14 15:45:02

He said: De enige slot canyon waar <jullie> ook bij waren :) De jassen verraden ons... Het was de afgelopen twee dagen best fris, 16 graden of zo, veel wind.

letsgotoAmerika2016 2018-04-14 17:03:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.