Het nationaal park “The Arches” ligt op slechts 7 km van Moab. We hebben al heel wat gezien, maar deze omgeving is toch weer een stapje verder. De rotsen zijn meest dieprood, en erosie heeft voor de meest wonderlijke vormen gezorgd. Soms geeft zo’n rotswand zoveel rood licht om je heen, dat het lijkt alsof je een rode bril op hebt.
Op andere plaatsen in het park, hebben de rotsen en het zand een verscheidenheid aan kleuren. Geel, wit, oranje, groen en zelfs blauw.
Maar het meest opzienbarende zijn de grote rots bogen, waar het park ook zijn naam aan ontleent. Op plaatjes lijken het misschien gewoon wat boogjes, maar in werkelijkheid zijn ze enorm. Ook de enorme rotsblokken die in een delicaat evenwicht op een pilaar rusten, zijn bizar om te zien. Hoe is het mogelijk dat die er niet af kieperen. Vroeg of laat zal dat ook wel gebeuren, maar gelukkig niet toen wij er onder stonden.
Het park bevat een aantal trails, waar wij er een paar kortere van hebben gelopen. De trails zijn goed te doen, wel af en toe wat hoogte verschil overbruggen. Met name het laatste (naar de ‘delicate arch’ outlook) was flink klimmen. Dat valt niet mee met een temperatuur van 40 graden in de schaduw (en er is geen schaduw!). Je blijft water drinken.
Halverwege de middag besluiten we naar het motel te gaan. Wat eten en drinken en de airco opzoeken. Vijf dagen geleden liepen we nog door de sneeuw te banjeren, en nu dit, dat is wel een contrast zeg!
Helaas is de weg naar het laatste deel van de route in het park (devils garden) afgesloten, zodat we dit niet kunnen zien. Niks aan te doen, dan maar een siësta houden.
Geschreven door LetsgotoAmerika2016