En de laatste etappe van onze Wallonië trip

België, Bouillon


Dinant is te mooi om aan voorbij te rijden, dus dat doen we (of ik) dan ook niet. Dinant is een echt pareltje van de Belgische Ardennen. Hoge herenhuizen lang de Maas, rotswanden en daar boven de citadel die over de stad uitkijkt. Alhoewel?? In Dinant overvalt me iets dat ik het beste kan omschrijven als een pretparkgevoel. Het begint al wanneer ik naar de binnenstad loop over een brug vol bontgekleurde saxofoons. De muzikale kunstwerken werden in 2010 geplaatst ter ere van Antoine Joseph ‘Adolphe’ Sax (1814-1894), de in Dinant geboren uitvinder van de saxofoon. Het gevoel versterkt vanaf het moment dat ik me door een gammel kabelbaantje naar de citadel laat takelen. Eenmaal boven dwalen bezoekers door de (vaak bloedige) geschiedenis van de iconische vesting; de Citadel van Dinant is door de eeuwen heen wel zeventien keer belegerd. De looproute leidt langs een guillotine, mannequins in legeruniformen, vitrines vol wapens en een reconstructie van een ‘Hollandse keuken’ waarin een zwijn van het plafond naar beneden bungelt. In een van de zalen wordt stilgestaan bij het bloedbad van 1914, waarbij het Duitse leger tien procent van de inwoners van Dinant – 674 burgers, onder wie 37 kinderen – vermoordde.


Namen, de hoofdstad van Wallonië, ligt aan de samenvloeiing van de Maas en de Samber en is een stad vol charme en geschiedenis. Bekend om zijn indrukwekkende
citadel, die hoog boven de stad uittorent, biedt Namen een spectaculair uitzicht over de omgeving.
De stad zelf is doordrenkt met cultuur en geschiedenis, met smalle straatjes, gezellige pleinen en prachtige architectuur. Je kunt genieten van een wandeling langs de Maas, het bewonderen van de oude gebouwen en het ontdekken van de vele musea en galerieën. Namen staat ook bekend om zijn levendige markten, heerlijke lokale gastronomie en bruisende sfeer. Of je nu de historische bezienswaardigheden wilt verkennen, wilt genieten van de lokale keuken of gewoon wilt ontspannen in een van
de vele cafés en restaurants, Namen heeft voor ieder wat wils.

Tip: parkeer boven Namen bij de Citadel. Dit voorkomt dat je met de camper het stadscentrum van Namen in hoeft. Nu je toch boven bent, Restaurant Le Panorama biedt een fantastisch uitzicht over de stad. Een hele goede plek om op het terras plaats te nemen en lekker voor je uit te staren. Je kunt vanaf hier naar de kabelbaan lopen die je naar beneden, naar het centrum van de stad brengt.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.