Dag 7 Een vrije dag

Laos, Luang Prabang

Gisterenavond via de Night Market naar de foodcourt gelopen samen met Miranda. Na een rondje besloten voor de noodle soup te gaan, heerlijk was het. Soep eten met stokjes, nou ik kan het :-) :-). We lopen op ons gemak terug, haal mijn maandag bestelde tekeningen op en lopen wat winkels binnen in de kleurrijk verlichte hoofdstraat. Het is zo bijzonder hier!

Vandaag staat er een optionele excursie op het programma. 15 van ons gaan mee, de leukste en gezelligste :-) en het gaat een diverse dag worden.

Morgen ga ik maar weer eens een soap aan elkaar breien, daar heb ik gedurende de treinreis wel tijd voor. En er is weer genoeg te roddelen :-) ;-).

De weg die naar de watervallen leidt, slingert langs uitgestrekte teakboomplantages en enkele pittoreske Hmong en Kamu dorpjes, waarvan we er 1 bezoeken. We worden een beetje wegwijs gemaakt in hun levenswijze. Ik koop een leuk tasje voor mijn pillen onderweg en steun daarmee de dorpelingen, daarna nog een tussenstop bij een olifanten opvang. Bijzonder genoeg wordt er hier nog op gereden. Dacht dat dat niet meer mocht, maar blijkbaar wel.
Wij mogen ze eten geven, bamboe en banaantjes, leuk!
Nog een klein stukje rijden met onze minibus voor het hoofddoel, een bezoek aan de Kuang Si-watervallen, op 25 kilometer buiten de stad. Eenmaal aangekomen, maken we een ontspannen wandeling door het Nationale Park naar de waterval. Deze betoverende turquoise watervallen zijn niet de hoogste of breedste, maar we de mooiste van Laos. Op sommige plekken in het park is het zelfs mogelijk om een duik te nemen. Niet voor mij, alleen Jos waagt zich in het water. Het is er prachtig. We lopen een uur rond en gaan terug naar het busje.
We rijden een stukje terug waar ons een heerlijke lunch wacht, weer net even anders. Een prachtige plek met uitzicht op een weer andere waterval.
Jos zet ons allemaal op de foto op deze idyllische plek. Weer met veel gelach.

Terug naar het hotel. Miranda en ik hebben besloten nog een Wat (tempel)rondje te maken langs 4 mooie in de buurt van ons hotel.

Én ze waren prachtig en heel verschillend, blij dat we het hebben gedaan.

Terug naar het hotel lopen we langs een terras en daar zat een de van de groep aan het bier. We zijn aangeschoven en het was echt super gezellig. Even relaxen op de kamer en weer naar de foodcourt, we willen vandaag een lekker broodje en dat lukt zeker, een heerlijk gegrilde kip sandwich.

Onderweg nemen we bij de supermarkt een biertje mee en dat drinken we op het terras van ons hotel op. Maar ze verkopen niets en daar was de supermarkt goed voor.
Dat hadden we verdient na 16200 stappen :-)

Zo het is weer een heel verhaal geworden :-). Tot morgen.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Ahh een gezicht bij de naam Miranda!!

MargreetMB 2025-01-28 22:34:59

Wat prachtig 😍 kan niet wachten

Chris melis 2025-01-29 16:50:49

Wat een mooie foto's, top!!

Margreet 2025-01-29 18:41:07

Wat weer een top vakantie met prachtige foto’s.

Ina 2025-01-29 20:09:24

Wat een volle maar prachtige dag! Je straalt:)

Wendy 2025-01-29 21:34:55
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.