Lekker rustig opgestart vandaag, met een prachtig uitzicht. Na een wissewasje (ook hier geen douche) en ontbijt stap ik op mijn fiets naar het (oude) centrum, heuvelafwaarts, dus ben er zo, maar moet natuurlijk vanmiddag wel terug en dan omhoog :-), best stijl. Rijd een stuk langs het enorm brede zandstrand. Als eerste doe ik de vismarkt aan, niet heel veel te beleven, maar aan de haven te zien, zijn de vissersboten op zee. Het enorme zeeaquarium sla ik over. De eerste streetart van de vele die hier zijn, fiets ik bijna tegenaan, de meeste die ik tegenkom zijn enorm groot en beslaan een complete gevel, maar ook een elektriciteitskastje ontkomt er niet aan. Ik hou ervan.
Bekijk kort de St. Nicolaas kerk, ik vind hem niet erg interessant, alhoewel de buitenkant dan wel weer erg mooi is.
Fiets door wat oude straatjes via Beffroi, vroeger een kasteel uit de jaren 1100 en langs een deel van de stadsmuur (Ville Fortifie) uit 1300 met de 20 torens, poorten en kleine parken, waaronder de Charles Dickens allee. Sws hebben de huizen hier wel iets weg van de Dickenstijd. Op naar kathedraal de Notre Dame, waarvan de crypte een "must see" is dus dat ga ik dan maar eens bekijken. Maak gebruik van mijn leeftijd (alléén als het me uitkomt) voor korting op de entree. Idd zeer de moeite waard.
De crypte werd ontdekt in 1827, deze historische plek werd meer dan 300 jaar verzegeld.
De crypte is een labyrint van onderaardse kamers en geheime gangen vol beschilderde muren.
Er zijn tonnen aan schatten en sculpturen die dateren uit de jaren 1100.
De buitenkant van de kathedraal is dan weer niet indrukwekkend.
Ben er wel zowat mijn fiets kwijt.
Parkeerde hem voor de kerk, met de ketting aan een stalen prullenbak, prima, dacht ik. Alleen liet ik de sleutel in het slot zitten, hoe dom :(, pfffff heel veel geluk gehad, hij stond er nog.
Tot slot fiets ik door het enorme havengebied, indrukwekkend, veel loodsen en overslagbedrijven, groots.
Ook hier kom ik een bunker tegen, midden op het industrieterrein. Ook van de ouderwetse visvangst vind je er nog overblijfselen (zooi).
Ik rijd tot het eind van de haven en ga dan maar weer eens Coco opzoeken. Het wordt dreigend donker, maar het is nog droog. Het heuvel op fietsen valt reuze mee. Ik fiets nog een stukje richting Wimereux, maar ga toch maar terug, het wordt wel erg donker, pas aan het eind van de middag vallen er een paar druppels, veel zijn het er niet.
Vanmiddag pizza gegeten, dus dat wordt lekker makkelijk avondeten, wat ik weet het nog niet :-).
Het was weer een welbestede dag, veel interessants gezien én er van genoten!!
Inmiddels regent het echt en vertoef ik lekker binnen. Ach ja, dat hoort er ook bij.
To de camperplek staat een memorial voor Napoleon een stukje verder weg nog een.
Tot morgen, ik ga een stukje terug met Coco en laat mijn spullen op de camperplaats achter, blijf morgennacht ook nog hier. Wat, hoe en waar, jullie lezen het morgen.
Fijne vrijdagavond lieve volgers!
Geschreven door Ivie74