Vannacht met oordoppen geslapen omdat we geen zin hebben om vroeg wakker te worden van de mensen om ons heen. We staan wel een beetje op tijd op maar nemen vandaag de tijd voor een ontbijt. In de ochtend is de vegetatie lange tijd heel schaars en is er amper wild te zien. Tegen 11.30u zijn we bij Olifants. Hier liggen alleen lodges maar we willen even uit de auto en wat drinken. Het terras van het restaurant ligt hoog boven de rivier en we zien een heleboel dieren. Het is een schitterend uitzicht, vele malen mooier dan dat van Lower Sabie waar iedereen zo mee dweept. We zoeken uitgebreid naar dieren; nijlpaarden (3 keer ‘moeder met kind’), zebra’s, een giraffe, impala’s, waterbok. De olifanten ruik je wel, althans de urine en poep maar we zien ze niet. Ze komen er zo te ruiken vaak genoeg. Een drankje wordt lunch en daarna verder op pad. We zien beneden verderop langs de rivier 2 grote groepen olifanten staan.
We gaan op tijd naar de camping om nu eens een keer een plekje bij daglicht uit te kunnen zoeken. Net als we ingecheckt zijn zien we twee mensen lopen die wel verdomd veel op Sacha en Chris lijken, het koppel waarvan we de Landcruiser hebben gekocht. Verdomd als het niet waar is, ze zijn het gewoon! Bizar. Ze zijn naar Mozambique geëmigreerd en zijn daar bezig een zaak op te zetten, dus in Kruger park hadden we ze niet verwacht. Ze zijn nu met haar ouders op vakantie. Stel je voor, ons eigenlijke plan was om in Mozambique bij hun langs te gaan maar dan waren we ze waarschijnlijk misgelopen....... We stappen uit en maken en praatje en leggen uit waarom we ‘hun’ auto niet bij ons hebben. We bespreken onze plannen voor Tanzania en worden gewaarschuwd voor het feit dat we via Zimbabwe willen reizen. Het blijkt dat er amper brandstof te krijgen is en dat de mensen momenteel niet veel te makken hebben. Dat maakt het niet praktisch en bovendien ook best wel onveilig. Dat betekent dat we goed moeten overwegen of Tanzania nog wel een optie is aangezien we dan best wel flink moeten omrijden. Stof tot nadenken. Vanavond in ieder geval een gegidste nightdrive. Sacha en gezelschap blijken ook ingeschreven te hebben.
We worden gereden in een soort van open vrachtauto en er worden lampen uitgedeeld waarmee me op zoek kunnen gaan naar dieren. Heel af en toe zien we een paar oogjes maar die zijn meestal al weer weg voordat je kunt zien wat voor beest het is. We passeren uiteraard de hyena’s met jonkies die vlak bij de poort liggen. Een jakhals laat zich lang genoeg zien. Dan weer een hele poos niks. Dan opeens zien we midden op de weg 4 leeuwen, allemaal mannetjes. Vier! Ze liggen graag op het asfalt omdat dat nog warm is van overdag. Het blijken twee jonge en twee wat oudere leeuwen te zijn. Het ligt allemaal wat loom bij elkaar te liggen en te gapen. Dan opeens komt er beweging in de oudere mannetjes en die beginnen te brullen. Het klinkt alsof ze elkaar in de haren gaan vliegen maar het blijkt dat tijd wordt dat de jongere mannetjes hun eigen territorium moeten gaan zoeken. Ze mogen niet brullen, omdat het niet hun territorium is. Dan opeens keert de rust weer terug en sjokken de twee oudere mannetjes weg. Ze lopen op een meter langs de auto en ook al zit je wat hoger, de auto is open en de leeuwen kijken me recht aan. Zo’n gave ervaring. Bijna surreeel. De twee jongere blijven liggen langs de weg.
Geschreven door Githa.op.reis