De oproep tot gebed schalt door de nacht om 5.50 uur. Kom bidden mensen! Er staat een gigantische moskee dichtbij ons hotel. Toch al wakker geworden, dus uitgebreid de tijd voor douchen, haren wassen en föhnen. Laten we maar op tijd vertrekken, maar eerst ontbijt vanaf 7 uur. We regelen de taxi via het hotel, voor 20€ krijgen we een grote minibus. De chauffeur durft ook nog om een tip voor de driver te vragen. De immigration gaat voorspoedig en de security ook. Overal staat "güle güle" wat tot ziens betekend. Istanbul Airport is gigantisch groot en heeft een luxe uitstraling. Nog genoeg tijd over voor een te dure koffie. En dan is het alweer bijna tijd om in te stappen.
Het zit er weer op. De zijderoute, of althans een stuk van een zijderoute. Want er zijn er vele.
We hebben een fantastische tijd gehad in Centraal Azië.
Genoten van de prachtige natuur in Kyrgyzstan. Hoe heerlijk als je daar met eigen vervoer kunt rondrijden, en overal kunt stoppen waar je maar wilt. De felblauwe bergmeren, het slapen in de yurts. Het geluid van de stilte met hooguit wat grazende paarden om je heen. De vriendelijke mensen daar.
Kazachstan, een rijker land. Mensen zijn hier niet persé aardig ondervonden we. De natuur is er wel fantastisch met als hoogtepunt het meer met de bomen erin. Alleen al daarom zou je er heen gaan.
Turkmenistan is super duur door de verplichte tour. Maar eigenlijk is het er heel goedkoop als je je dollars zwart wisselt. Wegen zijn er soms of vaak geheel afwezig, waardoor je meer naast de weg rijdt dan er op. De meest bijzondere plek hier is de Darweze brandende gaskrater, de poort naar de hel. Zo gaaf! Bezoek deze nu het nog kan want ze willen 'm in de toekomst laten doven.
Uzbekistan, het land van de fantastische architectuur. De blauwer dan blauwe tegeltjes. De prachtige moskeeën die in de avond feeëriek verlicht zijn. Zeer vriendelijke mensen. Ook een erg druk land, (te) veel grote tourgroepen. Dat laatste vinden wij wel een beetje jammer. Maar er is nog genoeg ruimte over om zelf op pad te gaan. Uzbekistan is heel goed te bereizen met het ov. Wij boekten 2x een "hogesnelheids" trein, en verder veel met de yandex.go. Tussen de steden in zijn veel stoffige dorpjes en woestijn, dus daar ga je niks aan missen.
De combinatie van deze 4 "stannen" is een hele mooie combinatie van natuur en cultuur.
Er mist nog 1 "stan", dat is Tadzjikistan. Daar zullen we wellicht nog apart een keer heen gaan, want de Pamir "highway" staat ook nog erg hoog op onze wensenlijst. Want wensen moet je blijven houden!
Geschreven door BoschVertrekt