Als we hier dan toch zijn, dan gaan we ook een rondje Tollymore Forest Park doen. Het was een benauwde nacht, geen wind dit keer, dus effe wennen. Ontbijtje nuttigen en koffie en dan alles start klaar maken. Tollymore is 10 min. rijden. De ingang is een oude kasteelpoort of langoedpoort. We rijden een stuk door het park om bij de parking te komen waar we 5 pond moeten afreken voor het parkeren. De weg naar de parking geeft al een prachtig beeld door de lanen met oude bomen. We kunnen verschillende routes lopen hier en kiezen voor die van 8,8 km. Hoe wij er dan weer 10 van maken is altijd raadselachtig, maar we hebben echt de zwarte pijl gevolgd. Onderweg oude bruggen en stromende riviertjes die waarschijnlijk normaliter meer water hebben dan in deze droge tijd. We lopen ook continue in bosgebied en moeten een beetje klimmen tot aan het uitzichtpunt. Daar kijk je uit op de bergen waar we gisteren liepen. Het bos geeft verkoeling en dat is fijn want het is toch wel weer warm vandaag. Als we terug bij de camper zijn en ontdekken dat we hier geen lunch kunnen scoren, gaan we snel op pad en stoppen in Castlewellan bij een pub. Ze hebben geen lunchkaart, dus Dicky gaat voor een kindermenu. Dat is voldoende voor een lunch. Dan gaan we door richting Annagassan en laten we Noord Ierland achter ons. In Annagassan hopen we op een supermarkt om yoghurt te scoren maar de kleine buurtsuper heeft enkel beschimmeld, en gelukkig ook nog een ‘goed’ brood. Morgen geen granola met yoghurt dus…….
We gaan staan in de haven waar we niet de enigen zijn. Snel de camper wegzetten en de stoelen naar buiten in de zon. Het lijkt net een echte zonvakantie! Dicky wordt, als ze door het haventje loopt, aangesproken door een dame die voor haar camper van het zonnetje geniet. Net als zovele Ieren heeft ze belangstelling voor waar we vandaan komen en wat we van Ierland vinden. Ze vertelt dat zij 10 minuten verderop wonen, maar hier komen genieten met de camper. Tja why not? In een haven is ook altijd wat te beleven.
We gaan vanavond eten bij The Glyde Inn op 200 meter lopen. Het is er net erg druk geweest omdat er een bus vol mensen werd los gelaten. We eten een hapje (gefrituurde garnalen met dikke frieten) en halen het toetje (ijsje) bij de buurtsuper. Het blijft ‘s avonds wel warm, dus misschien weer een plaknacht 😊
Geschreven door Wiltondickyopreis.wereldreis