En zo zit je weer in Luxemburg dus......

Duitsland, oberbillig

Donderdag 4 juni
Vandaag gaan we een hele toer maken. We hebben 20 km voor de boeg om in Wasserbillig te komen. Haha, nou, rustig aan dan maar. We willen eigenlijk even alle water en toiletdingen regelen op de camperplaats, maar er zijn wat wachtende voor ons, waaronder een grote Concorde, dus we rijden door. Wasserbillig ligt op de grens met Duitsland, maar net in Luxemburg dus. We rijden door Oberbillig als de routeplanner zegt dat we de veerpont moeten nemen. Die veerpont vaart dus slechts een klein stukje de rivier over en midden op de rivier gaan we Luxemburg weer binnen. De camping is 400 meter bij de veerpont vandaan. Net voor de camping zitten aan de waterkant tientallen, misschien wel 100 nijlganzen en heel veel zwanen. Ze worden gevoerd daar. Op de camping is het stil. We moeten een nummer bellen en de telefoon lang laten overgaan staat erbij. Een meneer neemt op, komt ons een plek wijzen en zegt dat we om 15:00u bij de receptie terecht kunnen om af te rekenen. We blijven hier 2 nachten en overbruggen hiermee de regendagen. De camping ligt aan de Saar tussen de camping en de veerpont ligt de splitsing naar de Moezel.
Als we ons hebben geïnstalleerd en de lunch op hebben, pakken we de fiets naar de Lidl. Even wat inslaan voor het eten vanavond. Het wordt een ravioli (Italiaanse week bij de Lidl) met een roomsaus met spekreepjes en champignons en wat salade erbij. Echte campingmaaltijd, want het is snel klaar.
Op de camping zijn wat werklui bezig om hier wat containers weg te slepen. Opruimen voordat het seizoen begint denken we. Er zijn wat vaste plekken en op het veld waar wij staan komen die avond nog 3 campers staan. Er staat een tentje van een Bulgaars stel (Wilton heeft meteen het alarm in orde gemaakt) en later arriveert een vader met dochter die samen op fietsvakantie zijn. Het sanitair ziet er perfect schoon uit.
We wandelen aan het einde van de middag nog even langs de oever van de rivier en door Wasserbillig en pakken een geocache mee die hier vlakbij de camping ligt. Het is redelijk uitgestorven vinden wij. Er zijn wat winkels, ook om belastingvrij te shoppen, maar het is niet druk. Mooi om bij een winkel het ouderwetse Philips logo te zien. Die zie je nergens meer!
We willen morgen misschien naar Trier fietsen, maar de voorspellingen zijn niet al te best. Als het goed is wordt het zaterdagmiddag wel weer beter, dus besluiten we in ieder geval de volgende camperplaats in de buurt van Trier te zoeken. Dan rijden we daar zaterdag heen. Plannen kunnen wijzigen, maar voorlopig is dit de richting.


Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Gezellig dagje gewenst! Groet Peggy

Peggy Arkeveld 2020-06-06 10:35:43

Wij hebben niet zo’n fijne campingervaring in Duitsland: Campers op een apart terrein en het hek ging op slot en niemand kon erin of eruit (hadden van de oorlog niets geleerd vrees ik). Misschien dat het inmiddels beter is geworden. Wij zijn er nooit meer met de camper geweest in ieder geval. Foto’s zijn hilarisch: Wilton blijft het goed doen als model 😁

Jolanda 2020-06-06 11:25:31

Voorlopig zijn jullie mooi van huis en met vakantie, dat telt. Het weer is maar bij zaak. Vandaag gans op de bbq?

Peter Paul 2020-06-08 17:13:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.