10.000 stappen met volle bepakking!

Nederland, Mook en Middelaar

Vanmorgen de eerste 10.000 stappen gemaakt met volle bepakking. De rugzak voelt heerlijk en zit weer als gegoten, het maakt me direct vrolijk. Ik heb mijn "oortjes" in en luister naar mijn "HFB 80's" afspeellijst op Spotify, en het zonnetje schijnt. Wat wil een pelgrim nog meer? Ik loop een rondje om de Siep, 7 kilometer deze keer, om het niet te forceren. Als ik bijna thuis ben moet ik mezelf ertoe dwingen om niet door te lopen, zo lekker gaat het.

Hoe staat het met de voorbereidingen?

Mijn lieve moeder heeft de Camino provides 2018 patch op de rugzak genaaid, zodat deze klaar is. Ieder jaar komt er een nieuwe op. Ook die van 2016, die ik uiteindelijk door het overlijden van Daan niet liep, blijft er op zitten. 2017 staat voor de Camino Portugués en 2018 moet het jaar worden van de Camino Primitivo.
Ook heb ik een nieuwe schelp nodig, want een Pelgrim loopt met een echte Jacobsschelp. Mijn eerste schelp is in 2016, nadat we er Daan opgeschreven hadden, met Sleef meegegaan en in de kathedraal van Santiago door een priester gezegend. In 2017 heb ik dezelfde schelp naar Santiago, Finisterre en Muxia gedragen, en daarna op Daans graf gelegd. Ik vind ook dat de schelp daar moet blijven.
Dus ben ik op zoek gegaan naar een nieuwe. De meeste via internet komen uit China, maar ik vond iemand die ze van een lokaal bedrijfje uit Santiago laat komen. Deze kleine zelfstandige had er ook voor kunnen kiezen om het (een stuk goedkoper) te importeren uit China, maar koos er bewust voor om de lokale economie en zijn eigen familie te helpen. De schelpen worden lokaal ingekocht en twee familieleden die het niet breed hebben kunnen een centje bijverdienen: een van hen maakt de gaatjes in de schelpen en de ander voorziet de schelpen van een mooi koord. Dan een rood kruis erop ( La Cruz de Santiago) en hij is klaar. Ik zal hem met plezier dragen!
Ook het gelukspoppetje van de Familie Nabbe gaat weer mee, hij is sinds ik hem kreeg niet meer van de rugzak afgeweest.

Verder heb ik mijn paklijst aangepast en alles ingepakt, de routine van de vorige keer zit er duidelijk nog in en alles valt op zijn plaats in de rugzak. Het totale gewicht van de rugzak met inhoud is zonder 2 liter water en eten nu 6314 gram, ik mag trots op mezelf zijn. Travelling light is het motto.
Tot slot de hakken van mijn wandelschoenen laten verzolen en met mijn nieuwe podotherapeutische inlegzolen en ortheses weer alles inlopen.

Ik heb afgelopen week mijn net verlopen EHBO certificaat hernieuwd en heb nu bewust voor de meest uitgebreide cursus van het Rode Kruis gekozen. Na drie dagen opleiding hoop ik ook mezelf beter in de gaten te kunnen houden, zodat ik niet net zoals bij de vierdaagse weer uitdroog bijvoorbeeld.

Vanmiddag ben ik naar het Radboud ziekenhuis geweest om naar de activiteit van mijn ziekte te laten kijken en heb ik mijn wekelijkse spuiten om laten zetten naar een pilvorm zodat ik niet met een koeltas met vier spuiten hoef te lopen. Het werkt wel wat minder, maar dat overleef ik wel. Ook gelijk Flammazine zalf meegenomen, een echt wondermiddel bij snijwonden en verbrandingen. Daarnaast heb ik deze keer magnesium Forte 400 tegen "restless legs", O.R.S. tegen uitdroging en een nieuwe EHBO set voor onderweg bij me, zodat ik op alles voorbereid ben. Mijn arts wenst me veel succes. In geval van nood kan ik haar en mijn huisarts gewoon bereiken, ik heb alle nummers en mailadressen, hoe fijn is dat?

Fysiek heb ik continu wel pijntjes, maar daar kan ik mee leven. Mijn tenen zitten niet helemaal lekker, de onderbenen doen redelijk veel pijn en mijn schouders zitten vast. Mijn masseuse voelt direct dat mijn benen helemaal vast zitten, links erger dan rechts, en gaat voorzichtig aan de gang. Ik heb besloten om me tot vertrek twee keer per week te laten masseren om zo optimaal mogelijk te kunnen vertrekken.

We vertrekken op 12 september naar Santander en dan met de bus verder naar het startpunt waar we op de 13e, mijn verjaardag, starten met de Camino. Het zal best raar zijn om mijn verjaardag zonder Floor en Eline door te brengen. Gelukkig is er WhatsApp en FaceTime. We beginnen in Ribadesella aan de kust op een stuk van de Camino del Norte, zodat we 4 dagen kunnen wennen aan de rugzak, voordat we de bergen ingaan. Vorige keer bleek dat we na 3 dagen in het ritme kwamen en het allemaal makkelijker ging, dus voor we op de echte Camino Primitivo bij Oviedo komen zouden we dan "getraind' moeten zijn.

De Camino Primitivo is de oudste pelgrimroute naar Santiago de Compostella. Alfonso II, koning van Asturias zou in het jaar 814 als eerste deze route gekozen hebben voor zijn tocht naar Santiago de Compostella. Daar aangekomen bouwde hij een kerk over het graf van de Apostel Jacobus en gaf daarmee de aanzet voor het pelgrimeren naar Santiago. Een traditie die tot op de dag van vandaag onverminderd door gaat. Tijdens deze periode was bijna het gehele Iberische schiereiland in handen van de Moren. Vele honderden jaren vormde de Camino Primitivo hoog door de Asturische bergen dan ook de enige veilige route naar Santiago. Omdat we zoveel op en neer door bergachtig gebied gaan, zullen we ook een prachtige natuur tegenkomen, en omdat het als de zwaarste Camino bekent staat, zullen we geen massa's pelgrims tegenkomen.

Ik heb er erg veel zin in, mentaal ben ik dik in orde en ik kijk uit naar tijd voor mezelf, even niets anders dan leven uit mijn rugzak, het onbekende tegemoet. Ik zal Floor en Eline missen, maar we zullen contact houden en Daan reist met me mee, dat voel ik.

Tot slot ben ik erg verheugd met jou, als mijn volger. Ik weet nog van de vorige keer, dat het me energie geeft dat jullie me volgen en het motiveert me om door te gaan!
Sleef, mijn wandelmaatje schrijft ook, en we lezen elkaars blog pas nadat we deze online gezet hebben. 2 mannen die dezelfde weg lopen en het op hun eigen manier beleven. Ik geniet iedere keer van zijn verhaal.

De terugreis staat gepland op 3 oktober, of we dan in Santiago de Compostela geweest zijn? De tijd zal het leren!
Harte groet,
Hans

Geschreven door

Al 28 reacties bij dit reisverslag

Heel veel succes Hans en Sleef!! Geweldig dat jullie dit doen! We verheugen ons op jullie berichten.

Philip 2018-08-29 15:53:57

Succes mannen. En geniet.

Jeroen 2018-08-29 16:02:03

Jongen wat een fijn verhaal. Je bent heel goed voorbereid,ik hoop dat alles naar wens mag verlopen voor jullie beiden. Wens je veel loop plezier ook al zal het niet altijd makkelijk zijn. Ben onwijs trots op je en kijk uit naar je verslagen. SUCCES.

Mam. 2018-08-29 16:06:57

Wat een heerlijk verhaal weer om te lezen. We wensen jullie heel veel loop plezier en mooie gedachten onderweg. Veel succes😘

Ria D. 2018-08-29 16:21:03

Ik verheug me weer op jullie avonturen en ontmoetingen!

Anke Sonnemans 2018-08-29 17:02:30

Ik verheug me nu al weer op je komende verhalen. Maak er weer een mooie tocht van met Sleef! Veel plezier en een goede tocht! Peer

Peer 2018-08-29 17:34:28

Het geeft ook mij energie om je te kunnen volgen! Dankjewel daarvoor. Heel veel succes en plezier!

Theo 2018-08-29 18:41:34

Wat fijn om je weer te lezen Hans. Je bent een prachtig mens, je verhalen inspireren en motiveren. Blijf schrijven, ik kijk nu al uit naar je volgende blog. Waar kan ik jouw vriend Sleef volgen? Lijkt me heel leuk om het verhaal vanuit twee invalshoeken te lezen. Liefs Saskia

SaskiavanD 2018-08-29 18:51:15

Veel succes en heel veel plezier! Ik heb respect voor je, dat jij zo’n tocht opnieuw gaat maken. En dat wij in gedachten met jou mee mogen lopen!

Rina 2018-08-29 19:27:38

Succes en veel plezier. Op naar weer mooie herinneringen 😘

Marjan 2018-08-29 20:09:13

Ik kijk nu al weer uit naar je inspirerende verhalen. Heel veel succes en plezier Hans en Sleef!

Jan B 2018-08-29 21:00:00

Wens jullie een hele mooie tocht, vol met mooie momenten en herinneringen. Ik kijk uit naar de mooie verslagen. Zorg goed voor jezelf en geniet ervan!

Michiel 2018-08-29 21:07:33

Wat fijn weer om je verhaal te lezen. Heel veel succes en plezier met je maatje 😘

Desiree 2018-08-29 21:58:28

Ik wens jullie een hele mooie tocht met veel nieuwe mooie herinneringen! Heel veel success en ik kijk weer uit naar je verhalen!

Conny 2018-08-30 09:12:20

Goede voorbereiding is het halve werk. Het gaat jullie zeker lukken. Ik kijk uit naar jullie verhalen, die zijn altijd erg bijzonder om te lezen. Ik heb respect voor je doorzettingsvermogen, ondanks alles wat je meemaakt en de "pijntjes". Jullie Daan zal zeker met je meereizen, en je kracht geven wanneer dat nodig is. Geniet van alles en zet 'm op. Dikke knuffel.

Monique Heesakkers 2018-08-30 10:48:22

Ooh wat heerlijk om weer van jouw prachtige, ontroerende en motiverende verhalen te mogen genieten! Alsof je eindelijk het vervolg van een favoriet boek onder ogen krijgt. Fijn dat het gelukspoppetje jullie weer mag vergezellen💖 Ik wens jou en Hans weer een fantastische, onvergetelijke reis toe. Aan de voorbereidingen zal het niet liggen!! Liefs Cin

Cindy 2018-08-30 12:47:24

Geweldig dat we door te lezen weer een beetje mee mogen reizen! Tijd of niet, voor deze leesmomenten maak ik tijd! Heel veel plezier nog met de voorpret en goede reis alvast, met diep respect een lieve groet xxx Jacqueline

Jacqueline van den Ham 2018-08-30 16:54:33

Ik volg je blog al een tijdje en geniet altijd van de mooie, inspirerende verhalen. Heel veel succes met deze tocht. Beter voorbereid kun je haast niet zijn. En ik weet heel zeker dat Daan meereist! Succes en geniet ervan zoals wij genieten van jou verhalen! gr. Noor

Noor (van Jasper F) 2018-08-30 20:22:01

Succes 'Hansen'. Pas goed op elkaar 😘

Margreet 2018-08-31 14:18:37

Hola Hans, wat vind ik jou een doorzetter, een kanjer én jouw optimisme is gewoon voelbaar in elke zin die ik lees. Je gaat het redden jongen, samen met je maatje Sleef. En terdege voorbereid ! Pluk je de vruchten van. Verheug mij al op je reisverslagen, want het wordt voor mij een feest der herkenning. !?!? Wij fietsten nl deze route enkele jaren geleden, vanuit Santander. Dat wordt, óók voor jullie, een unieke belevenis. BUEN CAMINO en felicitaciones voor de 13 de. Tine.

tine jacobs 2018-08-31 16:32:14

Wij verheugen ons op de verslagen, heerlijk om te lezen. Daan reist met jullie mee, zeker weten. Suc6 mannen. Jullie zijn toppers!

Beluca en Jos 2018-08-31 17:24:20

Hans, Ik wens je/jullie een hele goede wandeltocht toe en heel veel kracht. Of ik je verhalen kan volgen tijdens m’n vakantie weet ik niet. Dat ga ik wel proberen. Anders lees ik alles er na. Je verhalen zijn mooi geschreven. Ik lees ze graag. Liefs, Ellen 😘

ellen-ds.wereldreis 2018-09-01 08:12:44

Heel veel succes Hans en geniet ervan. Mooie nieuwe herinneringen maken en ervaringen opdoen. Wij zullen je verhalen met veel plezier lezen. Respect dat je dit doet.🍀

Wendy 2018-09-01 16:01:03

Succes Hans. Supertrots op je!

Robert Jan 2018-09-03 11:33:42

Hoi Hans Succes beide op jullie tocht en je verjaardag zal ook vast nog wel gevierd worden bij je thuis komst. Ik kijk uit naar je verhalen. Grtz Bert

Bert 2018-09-03 20:51:43

Heel veel succes mannen. Een onvergetelijke tijd gewenst X

Danielle 2018-09-04 17:30:58

Hans, Al mijn bewondering voor jouw wilskracht en doorzettingsvermogen! Deze tocht zal je zeker weer een buitengewone ervaring brengen. Een gelukkige reis samen, Hans en Sleef. Ik loop achter jullie aan! Hansje.

Hansje v.d.M. 2018-09-04 20:36:45

Nu al leuk je verslag te lezen Hans, en welkom straks in Ponte Ferreira. Al lezend ga ik je aan zien komen.

Ton 2018-09-04 23:57:51
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.