Happy Birthday Jos

Nederland, Molenhoek

Vandaag vieren we de verjaardag van mijn overleden schoonvader Jos. Dit doen we door een wandeling te maken over de Mookerhei, de Mookerschans en de Heumense schans.

Natuurgebied De Mookerheide is een 80 ha groot, fraai geaccidenteerd terrein met gevarieerde heidesoorten, begraasd door Schotse Hooglanders en Drentse heideschapen. Ook bekend om de Slag op de Mookerheide op 14 april 1574.

Vanuit de Mookerhei lopen we via de begraafplaats, waar Jos en Daan (met wat as van mijn vader in een buisje in zijn hand) liggen door naar de Mookerschans.

Natuurgebied De Mookerschans in Mook is een voormalig verdedigingswerk. Vermoedelijk werd deze schans in de tweede helft van de 17e eeuw gebouwd als een vierkant. De schans heeft een omvang van circa 70 bij 70 meter. Hier beklimmen we de uitzichttoren en vervolgen we onze weg naar de Heumense schans.

De Heumense schans of Sterreschans is een voormalig verdedigingswerk en huidig natuurgebied bij Molenhoek in de Nederlandse provincie Limburg en is gelegen nabij de huidige spoorlijn Nijmegen-Venlo op loopafstand van Station Mook Molenhoek.

De schans werd vermoedelijk in de tweede helft van de zeventiende eeuw gebouwd en heeft de vorm van een vijfpuntige ster. De schans heeft een doorsnede van ongeveer 50 meter.

Vandaar uit lopen we tot Station Mook Molenhoek en vandaar weer terug de schans op richting Herberg "t Zwaantje, waar we lekker uitrusten en een drankje nuttigen.

Een klein stukje voorbij de herberg op de Bisseltsebaan, steken we bij de mariakapel drie kaarsjes op voor Daan, Jos en Theo.

Dan is het weer terug de Mookerhei op en zo terug naar huis, alles bij elkaar een heerlijke wandeling, in mooi weer. totaal 8 kilometer.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Dank voor de uitleg en het mooie verhaal,ben trots op je.

Mama marga. 2017-03-06 17:01:34

Wat een prachtig idee, om met mekaar zo te kunnen herdenken. En prachtige foto's er bij

Henny van Leeuwen 2017-03-06 17:01:39

Lieve Hans, dat heb je mooi geschreven, nodigt uit om daar ook te gaan wandelen.

Saskia 2017-03-07 08:09:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.