Na een onstuimige nacht waarin de wind flink tekeer ging, ontwaken we onder een bewolkte hemel. De temperatuur blijft aan de frisse kant, maar perfect weer voor een stevige wandeling. In de Komoot-app vinden we een route van tien kilometer die ons meteen aanspreekt.
Vanaf de camping lopen we rechtstreeks naar de brug over de Rio Guadalfeo. De eerste kilometers volgen we de bedding van deze rivier, die uiteindelijk uitmondt in een stuwmeer. Net voor de rivier haar einde bereikt, stijgt het pad omhoog over een smalle bergweg. Het landschap verandert: kale, ruige rotsen worden afgewisseld met pollen gras, maar we vinden er ook wilde rozemarijn en tijm.
Tegen het einde van de route bereiken we het plaatsje Órgiva. Vlak bij de kerk ploffen we neer op een terras voor een welverdiende versnapering: een biertje voor mij en een bruiswater voor Marianne. Na deze korte pauze vervolgen we onze tocht en leggen de laatste kilometers richting de camping af.
Omdat er voor morgen regen wordt voorspeld, besluiten we na een kop koffie toch nog even terug te fietsen naar Órgiva om de nodige boodschappen voor het weekend te halen. Ondanks de bewolking blijft het de hele middag droog, en we kunnen tot in de vroege avond lekker buiten zitten. Pas als we weer in de camper zijn, vallen de eerste druppels – het begin van een regenachtige nacht.
Geschreven door Batistjes.op.vakantie