Naar de Champagne

Frankrijk, Saint-Imoges

Van lieverlee komen we in vakantiestemming. Als we wakker worden schijnt de zon volop. Na het ontbijt vertrekken we richting het Franse Champagne gebied. Over een mooie weg, met aan beide zijden veel in bloei staande koolzaadvelden, rijden we richting Reims. We moeten een kleine omweg maken omdat een klein deel van onze geplande route in de milieu zone valt. Hiervoor heb je een sticker nodig en die hebben wij niet. Hierdoor komen toevallig wel op de Champagneroute terecht. Deze kunnen wij volgen tot aan onze geplande camperplaats toe. De rit is prachtig door de wijnvelden heen. In de dorpjes waar we doorheen rijden zien we veel Champagnehuizen. Onze camperplaats staat echter wel in een bebost gebiedt, boven op een heuvel. Het is een mooie camperplaats met ±7 “haventjes” en aan de zijkanten ook nog plek voor ±8 campers.
Aan het begin van de middag genieten wij eerst een poos van het mooie weer. Het is 15°C maar de zon schijnt volop. Na een uurtje maken we een wandeling naar het nabij gelegen dorpje Saint-Imoges. Het is een plaatje van niets met alleen een kerkje, begraafplaats en natuurlijk een gedenkplaats voor de doden uit de 1e en/of 2e wereldoorlog. Wel ontdekken we een oude middeleeuwse wasruimte. Als we terug zijn van de korte wandeling besluiten we naar Epernay te fietsen. Dit stadje ligt aan het riviertje Mame. Aangezien wij boven op een heuvel zitten betekend dat we bijna de gehele rit (±9 km) naar het stadje aan het afdalen zijn. Een prachtige rit door de wijnvelden heen. De rit is mooier als het plaatsje zelf. Het heeft een klein centrum met veel wijnhuizen. We zien ook het hoofdkantoor van Moët en Chandon. Terug moeten wij wel klimmen, maar dat gaat goed. Het is niet heel stijl. Teruggekomen bij de camper kunnen we tot zeven uur buiten zitten.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.