Bezoek aan de stad Krakau

Polen, Krakau

We zijn nog niet goed en wel wakker of de mensen, die het afgelopen weekend naast ons stonden in Auschwitz, arriveren ook op deze camping. De combinatie Krakau en Auschwitz wordt door veel mensen gemaakt. Vandaag bekijken we de stad. Het is vrij warm maar er staat wel een stevige wind. Op de fiets rijden 4km om in de oude binnenstad te komen. Door toeval of geluk is Krakau één van de weinige Poolse steden die niet is gebombardeerd in de Tweede Wereldoorlog.
Zoals zo vaak gaan we eerst een plattegrond halen bij de toeristeninformatie. Daar parkeren we ook de fietsen. We krijgen een kaartje mee met een wandelroute er op.
Om de oude stad bevind zich een park. Daar beginnen we de route waarbij we door de groenstrook lopen. Al vrij snel komen we een karretje tegen met Pretzel broodjes. Deze typische Poolse broodjes wil Marianne wel eens proberen. Ze zijn een beetje zout, maar wel lekker. Om 11:00 uur precies komen we toevallig op de binnenplaats van de Collegium Manius universiteit, waar vijf keer per dag, op het hele uur het universiteitslied speelt, inclusief historische poppen. Zo’n soort tafereel hadden we ook in Praag gezien. Vervolgens komen we op één van de grootste marktpleinen van Europa (40.000m2), met in het midden lakenhal De Sukiennice, die het plein in twee delen breekt. Naast de hal staat de raadhuistoren. Nadat we nog een stuk wandelen, waarbij we diverse kerken bekijken, belanden we weer in het park aan de ander kant van het centrum. Vlak naast het monumentale Juliusz Słowacki-theater gaan we even op een bankje zitten. Na een toiletpauze bij de plaatselijk Mc Donalds lopen we verder. Vrij snel komen we een soort snackbar tegen waar we een belegde broodje eten. Na deze pauze lopen we, via diverse omwegen, naar de Wawel Kasteel. Daar worden we bijna gek van de mensen. We bezoeken nog wel de Wawelkathedraal, met de Koninklijke graftombes, maar vluchten daarna snel de heuvel af. We lopen terug naar de fietsen. Wel willen we nog naar de joodse wijk Kazimierz. Dit doen we op de fiets. Door de wegwerkzaamheden is het moeilijk om er te komen. We zijn toe aan een biertje en stoppen daarom bij de eerste de beste biergarten. Daar is het een stuk rustiger en komen een beetje bij van alle drukte. Hoewel we vrij snel door deze wijk heen fietsten zien we wel veel gezellige terrassen. Tensloten fietsen we weer langs de Wisla terug naar de camping. Eigenlijk willen we ook naar de communistische ideaalwijk Howa Huta. Maar met de heersende warmte hebben daar niet zoveel zin meer in.
Terwijl wij een plek in de schaduw vinden, door de zijwand van de camper van de buren, blijven de campers, caravans en alle soorten kampeerauto’s binnenstromen. Het staat er op een gegeven moment nokkievol. Dat maakt het er niet leuker op. We hadden hoge verwachtingen van deze camping, maar die vallen uiteindelijk wel tegen.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.